Acun Ilıcalı: "Bizden ciddi bir para istedi, 'Başka kulübe gideceğim' dedi"

Fenerbahçe ile sözleşmesi sona eren Michy Batshuayi, Galatasaray'dan yana kararını kullanmıştı.

Acun Ilıcalı: "Bizden ciddi bir para istedi, 'Başka kulübe gideceğim' dedi"

Fenerbahçe Kulübü Yöneticisi Acun Ilıcalı, Haber Global yayınında Michy Batshuayi'nin Galatasaray'a transferi konusunda açıklamalarda bulundu.

Ilıcalı'nın açıklamaları şu şekilde:

"FENERBAHÇE İSTESE SÖZLEŞMESİNİ UZATIRDI"

"Bu çok net bir durum, tartışılacak bir konu da değil. Batshuayi, Fenerbahçe'nin oyuncusuydu. Fenerbahçe istese Batshuayi'nin sözleşmesi bitmeden uzatırdı. 'Fenerbahçe uzatmak istedi, Batshuayi reddetti' gibi bir durum olmadı."

"VERİLMEMESİ GEREKİTĞİNİ DÜŞÜNDÜK"

"Sezon sonuna geldiğimiz zaman Batshuayi, Fenerbahçe'den bir talepte bulundu. Biz de kulübün çıkarları için bu rakamın Batshuayi'ye verilmemesi gerektiğini düşündük. Herkesin futbolda bir değeri var değil mi? Bizim için mümkün bir durum olması lazım."

"BİZİM 3. FORVETİMİZ OLACAKTI"

"Baktığınız zaman Batshuayi, eğer kalsaydı bizim zaten üçüncü forvetimiz olacaktı. Şimdi düşünsenize; bir yıldız forvet getireceğiz, dünya markası Dzeko var, Batshuayi zaten bu sıralamada üçüncü oluyor. Üçüncü gördüğümüz futbolcu bizden ciddi bir para istemiş, biz de diyoruz ki, 'Kusura bakma bu parayı sana veremiyoruz.' Biz bunu vermeyince Batshuayi 'Tamam' diyerek 'Başka kulübe gideceğim' dedi. Bunu da zaten menajeri net olarak Mario Branco'ya söylüyor. Mario'nun cevabı da 'Yolunuz açık olsun' oluyor. Onun üzerine Batshuayi gidiyor. İnsanlar, buradan ne sonuç çıkıyorsa çıkarsın ama iki kere ikiyi kimse 5 yapamaz, başka bir anlam yüklemeye gerek yok."

"DAHA BÜYÜK BİR FUTBOLCU GETİRİYORUZ"

"Değerli bir futbolcu, bize çok faydası oldu ama biz daha büyük hedefler istiyoruz, daha büyük hayallerimiz var, daha büyük bir futbolcu getiriyoruz. Zaten üçüncü forvet olacak; müsaadenizle o bütçeyi üçüncü forvete vermek istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 06 Temmuz 2024, 03:28
YORUM EKLE
YORUMLAR
Tatar
Tatar - 1 hafta Önce

Bırak ya he işte adam istemedi öyle oldu yok alt yapıya alacaktı kıvır

Osman
Osman - 1 hafta Önce

Bunca zaman sonra bunu mu uydurabildiniz yani mourinho nun istediği bir adammış elinizden kaçırdınız projeniz cazip gelmedi adama işte o da şampiyon takıma gitmek istedi

İhsan
İhsan - 1 hafta Önce

3.forvet mi dedi

Hayrettin Barmanbek
Hayrettin Barmanbek - 1 hafta Önce

Gerçekleri kabul etmek
erdemliktir
Beceremedik deyin.

Kurt
Kurt - 1 hafta Önce

Acun çok yalan konusuyorsun çok dzeko nün olduğu yerde batsuayijer zaman dzekonun önünde olur bu sene verdiği katkıyı herkes gördü dzeko nün yürümeye haliyok GS çok iyi bir transfer yapti

Adem
Adem - 1 hafta Önce

Elimizden kaçırdık desene Acun....rakibe giderek bizi sükut-u hayale uğrattı desene....bizi ters köşeye yatırdı desene....bir kez olsun doğru söylesene

İhsan yaşar
İhsan yaşar - 1 hafta Önce

Başkan kalmasını istediğini TD beğendiğini söylüyor dünyaca ünlü TD nuz beğendini kalmasını istediğini yöneticiniz batshuyai fener de kaldı kimse merak etmesin diyor ama gerçek bu

Ahmet önder
Ahmet önder - 1 hafta Önce

Acun'un bu futbol aklıyla ne yoneticisi olduğu F.b. ne de başkanı olduğu Hull City hiçbir başarıyı yakalayamaz.