Ali Ece: "Galatasaray'ın taş gibi bir oyuncusu var, para dökmesi çok gerekli değil"

Galatasaray'ın yeni sezon transfer çalışmaları devam ederken ezeli rakiplerinin de transfer hamleleri başladı.

Ali Ece: "Galatasaray'ın taş gibi bir oyuncusu var, para dökmesi çok gerekli değil"

Vole yorumcusu Ali Ece, Galatasaray ve Beşiktaş ile ilgili yorumlarda bulundu.

Ece'nin açıklamaları şu şekilde:

"BU TİP ADAMLAR ÇOK KONUŞMAZ, İŞİNİ YAPARLAR"

"Rafa Silva 10 numara ya da gizli forvet oynamadan önce kanat bölgesinde görev alıyordu. 2016'da Braga'da Fenerbahçe'ye golü vardı. Dries Mertens de PSV ve Napoli'de kanattı. Daha sonra forvet ve forvet arkasında denendi, başarılı oldu. Bu tip adamlar çok konuşmazlar, işini yaparlar. Skora katkısı yüksektir. Diğer takım arkadaşlarını yönlendirir."

"MERTENS'İN AVANTAJI VAR"

"Dries Mertens'in iki senedir aynı takımla oynama ve ligi bilme avantajı var. Saha dışını da iyi konsolide ediyor. Beşiktaş'ın Rafa Silva'nın etrafını biraz daha doldurması gerekiyor. Rafa'nın 31, Mertens'in ise 37 yaşında olduğunu da unutmayalım."

"LEO DUBOIS GİBİ BİR SAĞ BEKİ VAR"

"Galatasaray'ın Leo Dubois gibi taş gibi sağ beki var. Bu bölgeye para dökmek çok mu gerekli? Bir tane potansiyeli yüksek sağ bek alackasın, geliştire geliştire Sacha Boey gibi satacaksın. Zaten Okan Buruk'un da transferde aman aman istekleri yok. Sürekli üreten bir yapısı var."

"5 OYUNCUNUN SÖZLEŞMESİ İYİLEŞTİRİLEREK TEMELLERİ ATILDI"

"Galatasaray'ın önceliği elindeki mevcut kadrosunu korumalı. Bunun temelleri de sezon ortasında 5 oyuncunun sözleşmesinde iyileştirme yapılarak atıldı." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2024, 04:19
YORUM EKLE