Zydrunas Karcemarskas: "Galatasaray'dan sonra Avrupa'da bir efsane haline geleceğini düşünüyorum"

Süper Lig'de uzun süre forma giyen Litvanyalı kaleci Zydrunas Karcemarskas, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ve Fernando Muslera ile ilgili yorumlarda bulundu.

Zydrunas Karcemarskas: "Galatasaray'dan sonra Avrupa'da bir efsane haline geleceğini düşünüyorum"

Bir dönem Gaziantepspor ve Osmanlıspor formalarıyla adından söz ettiren, Süper Lig’deki en iyi yabancı kalecilerden birisi olarak gösterilen eski file bekçisi Zydrunas Karcemarskas, Süper Lig kariyeriyle ilgili Spor Arena’ya özel açıklamalarda bulundu. 

Karcemarskas'ın açıklamaları şu şekilde:

OKAN BURUK, DÜNYACA ÜNLÜ TEKNİK DİREKTÖRLER GİBİ BİR EFSANE HALİNE GELECEK”

Gaziantepspor’da beraber çalıştıkları teknik direktör Okan Buruk’un takım yönetimine ve başarılarına değinen eski file bekçi, “Teknik direktör Okan Buruk, Gaziantepspor’a geldiğinde takım zor durumdaydı. O sene takıma geldi ve bizi ligde tuttu. Bu bence onun adına güzel bir başarıydı. Benim de Okan Buruk ile ilişkilerim çok iyiydi. Bence kendisi çok kaliteli bir hoca. Okan Buruk’un yanında İrfan Saraloğlu gibi çok kaliteli ve iyi bir yardımcısı var. Ben bu başarılara onun da katkısının çok fazla olduğunu düşünüyorum. Gaziantepspor’da Okan Buruk ile geçirdiğimiz süreyle ilgili sadece olumlu şeyler söyleyebilirim. Kesinlikle iyi bir hoca. Hiçbir olumsuz yanını söyleyemem. Kaliteli bir insan. Futbolcularıyla iletişimi ve ilişkileri iyi birisi. Gittiği her yerde ve her takımda fark yaratan bir teknik direktör. Rahatlıkla Avrupa’da ismi ve cismi olan büyük bir takımda fark yaratıp, takım yönetebilir diye düşünüyorum. Okan Buruk’un dünyaca ünlü teknik direktörler gibi bir efsane haline geleceğini düşünüyorum. Çünkü onun çok yüksek bir potansiyeli var” diye vurguladı.

“SÜPER LİG’DEKİ FAVORİ KALECİM FERNANDO MUSLERA. MUSLERA, TAM BİR İSTİKRAR ABİDESİ”

Süper Lig’de şu an oynayan yabancı kaleciler arasından favori olarak gördüğü ismi açıklayan Zydrunas Karcemarskas, “Süper Lig’deki favori kalecim Fernando Muslera’dır. Onunla ilgili söylenecek çok şey var. Muslera, tam bir istikrar abidesi. Düşünebiliyor musunuz, neredeyse 13 senedir güzel bir performans gösteriyor. Her sene, ‘Bakalım bu sene ne yapacak?’ demelerine rağmen çok daha iyi bir performans gösteriyor. Her sene performansının üzerine daha çok koyarak ilerliyor. Performans olarak hiçbir zaman bir önceki sezonun aşağısına düşmemiş bir kaleci. Bunu 13 senedir sürdürüyor. Gerçekten muhteşem bir performans gösteriyor. Kendisini ben çok takdir ediyorum” diye vurguladı.

2010'DA TÜRKİYE'YE GELDİ

2010 yılında Dinamo Moskova’dan Gaziantepspor’a transfer olan ve Süper Lig’e damga vuran eski yıldız kaleci Zydrunas Karcemarskas, 2016 yılında Osmanlıspor’a transfer oldu. 

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2024, 14:43
YORUM EKLE