Albert Riera: "Galatasaray'da daha kötülerini yaşadım, beni etkilemez"

Bordeaux Teknik Direktörü Albert Riera, Galatasaray ile ilgili bir itirafta bulundu.

Albert Riera: "Galatasaray'da daha kötülerini yaşadım, beni etkilemez"

Galatasaray'ın eski oyuncusu ve yardımcı antrenörü Albert Riera, açıklamalarda bulundu.

"BİR SOYUNMA ODASI YÖNETİCİSİYİM"

Takımıyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Riera, "Şu anda aslında basit bir antrenörden çok daha iyi bir soyunma odası yöneticisiyim. 20 yıl futbol oynadım. Bir şey söylememe gerek yok, soyunma odasındaki havayı biliyorum. Sonuçlar gelsin ya da gelmesin kimse motivasyon olmadığını söyleyemez." dedi.

"Kendimi sorumlu hissediyorum ama suçlu değil" diyen İspanyol teknik adam, hakkında çıkan istifa haberlerinin kendisini etkilemediğini söyledi. 

"GALATASARAY'DA DAHA KÖTÜLERİNİ YAŞADIM"

42 yaşındaki teknik adam, "İstifa haberlerini duymak beni etkilemiyor. Türkiye'de, Galatasaray'da daha kötülerini yaşadım." ifadelerini kullandı.

İstifa haberleri ve geleceği için açıklamalarına devam eden Albert Riera, "İstifadan bahsettiğimizde... İstifa, bir projede ve kişinin kendi fikirlerinde işler yolunda gitmediğinde söz konusu olur. Ekim ayında buraya geldiğimde bunun benim projem olacağı söylendi. Ara dönemde transfer yapmayan tek takım bizdik. Eğer kulüp gelecek sezon bana güvenirse, o zaman bu benim sorumluluğum olacak. Bu sezon benim sorumluluğumda değildi. Sahaya çıkıp rakibi yenebilecek kimliğe sahip, baskın bir takım olabileceğimizi gösterdik." dedi.

Riera, transfer konusunda ise kulüpte belirsizliğin olduğunu söyledi. 

"TRANSFER LİSTEMİ SUNDUM"

İspanyol teknik direktör, "Kulübün elinde ne istediğime dair bir liste var. Listemi sundum ama ne olacağını bilmiyorum. Nereye gideceğimizi bilmiyorum - yönetimi eleştirmek istemiyorum - göreceğiz. En önemli şey kulüp. Sportif direktörün elinde liste var ama bugün bana cevap veremiyor çünkü o da ne olacağını bilmiyor. Haziran sonunda Kontrol Departmanı'ndan geçmemiz gerektiğini biliyoruz. Bu, uzun zaman alıyor. Transfer konusunda sessizlik var. Başkan ile transfer konusunda hiçbir şey konuşmadık. Bence bir şey söylemediyse, o da bilmediği içindir. Onunla en son iki hafta önce konuştum. Gelecek sezon için bütçeyi ayarlamaya çalışıyor. Ama biz bu arada çalışamıyoruz." diye konuştu.

EKİM AYINDA GÖREVE BAŞLADI

Ekim ayında Bordeaux'un başına geçen Albert Riera'nın Fransız ekibiyle sözleşmesi 2025 yılına kadar devam ediyor. 

PERFORMANSI

Bordeaux'un başında Ligue 2'de 27 maça çıkan Riera, 10 galibiyet, 6 beraberlik ve 11 mağlubiyet yaşadı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2024, 16:42
YORUM EKLE