Arda Güler, Galatasaraylı oyuncuyla buluştu

Galatasaray-Beşiktaş derbisinde Tayfur Bingöl’e topu vermediği için 8 gün hak mahrumiyet cezası alan Mert Efe Batmaz'la Arda Güler maçtan sonra bir araya geldi.

Arda Güler, Galatasaraylı oyuncuyla buluştu

Arda Güler, Mert Efe Batmaz'a Beşiktaşlı Tayfur Bingöl'ün hareketine takılmamasını, derbi heyecanı içinde yapılan harekete üzülmemesini gerektiğini söyledi.

BEN DE "İKİ BUÇUKLUK" ÇOCUKTUM

Galatasaray’ın U-15 takımında forma giyen Mert Efe’yle görüşen Arda Güler kendisinin de “iki buçukluk” olduğunu hatırlattı.

ARDA GÜLER'E DE 'İKİ BUÇUKLUK' DENİLİYORDU

2018 yılında Gençlerbirliği altyapısında forma giyerken Trabzonspor maçında top toplayıcı olarak görev yapan Arda Güler henüz 13 yaşındaydı. O dönemde kendisine de “iki buçukluk” deniyordu. Top toplayıcılar ilk olarak altyapılarda oynayan çocuklardan seçilmeye başladığında kendilerine 2.5 TL günlük maaş veriliyordu. O yüzden bu lakabı aldılar.

ARDA GÜLER'İ İSTEYEN AVRUPA DEVLERİ

Radyospor'a konuşan teknik direktör İrfan Buz, Arda Güler'in Bundesliga'da büyük takımların gündeminde olduğunu söyledi. Buz, "Arda Güler bana göre hem milli takımda hem de Fenerbahçe direkt oynatılmalı, onda her şey var. Bence Avrupa'da büyük takımlarda olsa direkt oynatılırdı" diye konuştu.

İrfan Buz, Arda Güler'i izleyen takımları da açıkladı: "Bayern Münih ve Borussia Dortmund'ın dışında da onu takip eden Alman takımları var. Bunları bizzat bu kulüplerde çalışan arkadaşlarımdan öğrendim. Stuttgart'tan, Bayern Münih'e ve Borussia Dortmund'a kadar bütün kulüpler Arda'nın üzerinde çok duruyorlar." dedi.

Fenerbahçe'yle sözleşmesi Haziran 2025'te bitecek 17 yaşındaki futbolcu, sarı-lacivertli formayla çıktığı 29 maçta 6 gol attı, 6 asist yaptı.

Kaynak: Fotospor

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2022, 20:03
YORUM EKLE