Barış Alper Yılmaz: "Fenerbahçe maçında Osayi gülünce kendimi tutamadım ve..."

Galatasaray'ın ve A Milli Takımımız'ın vazgeçilmez ismi Barış Alper Yılmaz, kariyeriyle ilgili konuştu.

Barış Alper Yılmaz: "Fenerbahçe maçında Osayi gülünce kendimi tutamadım ve..."

Galatasaray'ın yıldız oyuncusu Barış Alper Yılmaz, A Milli Takım'ın Polonya ile oynayacağı hazırlık maçı öncesinde TRT Spor'a açıklamalarda bulundu. 

Barış Alper Yılmaz'ın açıklamaları şu şekilde:

"KAFAMDA DEVAMLI MAÇI OYNUYORUM"

"Daha kadro belli olmadı, inşallah biz de seçiliriz. İlk Avrupa Şampiyonası deneyimim olacak inşallah. Gece yatmadan kafamda devamlı maçı oynuyorum."

"HAYATIMDA İLK DEFA BU KADAR MAÇA ÇIKTIM"

"62 maç... Hayatımda ilk defa bu kadar maça çıktım. Hepsi Okan Hoca'nın sayesinde ona teşekkür ediyorum. Fiziğime iyi bakıyorum, bende çember diye bir olay var. O çemberin içinde sadece ailem, iş arkadaşlarım, yakın hissetiğim insanlar var. Onlarla vakit geçiriyorum, kafam dağılıyor, bana çok iyi geliyor. Sezon içinde çok fazla dışarı çıkmıyorum, evin içindeyim. Kendime oluşturduğum bir konfor alanım var. Genelde bilgisayar oyunları oynuyorum. Zaten hep antrenman ve maç oluyor, rahatlamak gerekiyor."

"BANA 'STOPER OYNA' DENİRSE OYNAMAYA ÇALIŞIRIM"

"Mevki ayırmıyorum, hocam nerede görev verirse oynamaya çalışıyorum. Hele milli formada hiç ayırmıyorum. Nerede görev verilirse katkı vermeye çalışıyorum. 'Stoper oyna' denirse de oynamaya çalışırım."

TRANSFER CEVABI

"Transfer işlerine hiç bakmıyorum. Ben işime odaklıyım, menajerim ilgileniyor o konularla. Bizim işimiz bu, olursa zaten gereken yapılacaktır. Tabii ki benim de hayallerim var. Ben de bir Türk olarak ülkemi yurt dışında temsil etmek istiyorum."

"VÜCUDUMUN İSTEDİĞİ ŞEYİ YİYORUM"

"Ben çok çalışıyorum. Tamam yeteneklerimiz var ama çok çalışmamız gerekiyor. Her güne kahveyle başlıyorum, o güne özel analiz yapıyorum, dil öğreniyorum yeni yeni. Hep ayakta kalmam gerektiğinin farkındayım. Burada olmak isteyen milyonlar var, biliyorum. Çok yemek yiyorum. Vücudumun istediği şeyi yiyorum. Yedikçe kendimi daha iyi istiyorum. Protein ve karbonhidrat ağırlıklı besleniyorum. Gücüm biraz Rize'den kaynaklı... Babam da iri yarı bir adam."

"BOĞUŞMAYI SEVİYORUM"

"İyi oyuncularla oynadığınız zaman daha fazla gelişiyorsunuz. A Milli Takım'da da Galatasaray'da da çok yetenekli oyuncularımız var. Boğuşmayı, mücadeleyi seviyorum."

"OSAYİ GÜLÜNCE BEN DE KENDİMİ TUTAMADIM"

"Osayi ile taraftarlar bizi rekabete sokuyor. O da çok güçlü gerçekten. Onunla değişik bir enerjimiz var. O pozisyonda o gülünce ben de kendimi tutamadım ve gülmeye başladım."

"MBAPPE'YE BENZETİYORLAR AMA RONALDO'YU ÖRNEK ALIYORUM"

"Genelde beni Mbappe'ye benzetiyorlar. Yüzümün yarısını onunla birleştiriyorlar falan... Benim örnek aldığım en büyük isim Cristiano Ronaldo. O tünelde o bakışmalar nasıl olacak çok merak ediyorum."

"SAMET AKAYDİN ÇOK KOMİK"

"Samet Akaydin'e çok gülüyorum, bana çok komik geliyor. Her söylediği şeye gülüyorum. Keçiören'de de beraber oynamıştık."

"PREMİER LİG'İ ZİLİYORUM"

"Premier Lig'i izlemeyi çok seviyorum. Sağ bek oynayacaksam iyi sağ bekleri, sol bek izleyeceksem iyi sol bekleri izliyorum. Çok defans saymayayım neyse... Bize her maçtan önce analizler geliyor zaten. Alphonso Davies'in analizini doğal olarak Bayern Münih maçından önce de yapmıştık." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2024, 13:25
YORUM EKLE