"Beni aradı ve 'Galatasaray gel' dedi, onunla çok iyi bir ilişkim var"

Slovenya takımlarından Olimpija Ljubljana'nın teknik direktörlüğünü yapan Albert Riera, İspanyol basınına konuştu. Genç çalıştırıcı Fatih Terim ile ilgili çarpıcı itiraflarda bulundu.

"Beni aradı ve 'Galatasaray gel' dedi, onunla çok iyi bir ilişkim var"

Slovenya takımlarından Olimpija Ljubljana'nın teknik direktörlüğünü yapan Albert Riera, İspanyol basınına açıklamalarda bulundu.

Riera'nın açıklamaları şu şekilde:

"BENİ ARADI VE 'GALATASARAY'A GEL' DEDİ"

Fatih Terim'den ne öğrendiğiyle ilgili gelen bir soruya Riera, "Onunla futbolcuyken de çalıştım. Antrenörlük kursuna gittiğimde beni aradı ve 'Gel buraya en iyilerle öğreneceksin' dedi. Onunla ve kulüple çok iyi bir ilişkim var." ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ'IN BİR GOL GERİSİNDE İKİNCİ OLDUK"

Fatih Terim'den övgüyle bahseden İspanyol çalıştırıcı, "Başka bir kuşaktan olan teknik adamlar, kendi tarzlarını empoze etmek istiyorlar. Çok fazla bilgiye sahipler ve bu yüzden de analistin rolü her şeyden daha önemlidir. Bir B planı, bir C planına sahip olmaya zorlanıyorsunuz. Tarzını iyice oturtmuş bir takım, 2010'un ve 2022'nin İspanyol takımı oldu. Belli ki Fatih Terim her şeyi kazanmış ve ona neyi değiştirmesi gerektiğini kim söyleyecek... İki yıl önce Beşiktaş'ın bir gol gerisinde ikinci olduk. Tıpkı ben oyuncuyken 2011'de oynadığımız gibi oynuyorduk." dedi.

"ÇOK DAHA KÖTÜ OLDUĞUNU SÖYLEDİLER"

Ülkemizde yaşanan deprem felaketi sonrası Selçuk İnan ve Gökhan Zan'ı aradığını söyleyen Riera, şöyle devam etti: 

"Selçuk İnan ve Gökhan Zan ile görüştüm. Haberlerde görünenden çok daha kötü olduğunu söylediler. Birçok alanı etkiledi, birçok insanın yardıma ihtiyacı var. Enkaz altında kalan insanlar için her saniye bir ömür olabilir" açıklamasını yaptı.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2023, 18:25
YORUM EKLE