Cebrail Karayel: "Dursun Özbek ile İstanbul'da görüştüm, beni beğendiğini söyledi"

Galatasaray'ın transfer listesindeki Cebrail Karayel transferiyle ilgili açıklama yaptı. Altay'dan ayrılan savunmacı başkan adayı Dursun Özbek ile görüştüğünü açıkladı.

Cebrail Karayel: "Dursun Özbek ile İstanbul'da görüştüm, beni beğendiğini söyledi"

Spor Toto Süper Lig'e veda eden Altay'da sergilediği performansla dikkatleri üzerine çeken Cebrail Karayel transferin gözde ismi oldu.

Cebrail'e Galatasaray talip

Konyaspor'un listesinde olduğu belirtilen Cebrail'e Galatasaray'ın da talip olduğu iddia edildi.

Cebrail Karayel'den transferine dair açıklama geldi.

"Sezon benim adıma güzel geçti"

Radyospor'da Anadolu Ateşi programında Salim Manav'ın konuğu olan Cebrail Karayel, "Sezon benim adıma güzel geçti. Ancak Altay ile Süper Lig'e veda etmemiz kötü oldu. Altay ile sözleşmem sona erdi, burada çok güzel günler yaşadım. Sezon içerisinde her çok sıkıntı yaşadık. Ülkemizde yerli oyuncu olmak çok zor. Çünkü saha içine odaklanmamız gereken noktada saha dışındaki sorunlarla da uğraştık" ifadeleri kullandı.

"Dursun Özbek ile görüştüm"

Galatasaray iddiası ile ilgili olarak ise Cebrail, "Altay ile sözleşmem sona erdi. Ben de hakkımda çıkan haberleri basından takip ediyorum. Galatasaray başkan adayı Dursun Özbek ile İstanbul'a geldiğimde görüşmem olmuştu. Bu görüşme tanışma babında oldu. Dursun Özbek'in otelinde kalıyorduk, tanıştık, Sayın Özbek beni beğendiğini söyledi bu şekilde kısa bir sohbetimiz oldu. Transfer konusu hiç konuşulmadı" dedi ve ekledi:

Kariyer hedefini belirledi: A Milli Takım

"Kariyerimde hedeflerimi adım adım belirledim. Her Türk oyuncusu gibi benim de büyük takımlar ve A Milli Takım hedefim var. Teknik direktörümüz Mustafa Denizli'nin olduğu dönemde, kendisi bana milli takım yetkilileri tarafından izlendiğimi söylemişti. O dönem milli takım teknik direktörümüz Şenol Güneş'ti sonrasında ise Şenol Hoca ile yollar ayrıldı süreç bu şekilde gelişti. Hedefimde her zaman milli takım var"

Cebrail Karayel'in Altay performansı

27 yaşındaki sağ bek bu sezon Altay formasıyla 32 maçta görev aldı ve 1 gol, 5 asist yaptı.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2022, 17:45
YORUM EKLE