Dursun Özbek: "Bunu çıkaranlar, Galatasaray'a dinamit koymaya çalışıyor, bir daha söylüyorum..."

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, başkan adaylığını açıklayan Süheyl Batum'un Florya projesinin mevcut haliyle sarı kırmızılı kulübün zarara uğrayacağı iddialarına yanıt verdi.

Dursun Özbek: "Bunu çıkaranlar, Galatasaray'a dinamit koymaya çalışıyor, bir daha söylüyorum..."

Trendyol Süper Lig'in 35. haftasında Sivasspor'u 6-1 yenerek şampiyonluk yolunda kritik bir virajı döndü. 

Sarı kırmızılı kulübün başkanı Dursun Özbek, Sabah Gazetesi Yazarı Levent Tüzemen'e karşılaşma sonrasında yaptığı açıklamada 6'lik skoru çok beğendiğinin altını çizerek şunları söyledi:

"KENETLENMİŞ DURUMDAYIZ"

"Üstün bir futbol ortaya koyduk. Sahada oyuncular hem maç sırasında hem de sonrasında bir aile gibi davrandı. Taraftar, yönetim kurulu, teknik heyet ve oyuncular birbiri ile kenetlenmiş durumda. Şampiyonluk yolunda önemli bir adım daha attık."

Başkan Özbek, futbolcuların alacakları konusunda aksamalar yaşandığı iddialarına ise sert çıktı ve "Bu iddialar tamamen asılsız" diyerek şöyle devam etti: 

"BÜTÜN ÖDEMELER YAPILDI, BORCUMUZ SIFIR"

"Nisan ayı sonunda bütün ödemeleri yaptık. Ve bu ödemeler sadece futbol takımı ile sınırlı değil. Futbol dışında voleybol, basketbol, su topu, eskrim, yüzme branşları gibi amatör sporlarda bile bütün oyuncularımın ödemeleri yapıldı, borcumuz sıfır. Bunu çıkaranlar, G.Saray'ın huzuruna dinamit koymaya çalışıyor. Bir daha söylüyorum; bizim sporcularımıza delikli kuruş borcumuz bile yok! Yönetim, futbolcular, teknik heyet ve taraftarlarımızla şampiyonluğa inandık ve bu yolda başarılarımızla yürüyoruz."

Florya projesi konusundaki iddialara da yanıt veren Özbek, futbol takımının Kemerburgaz'a taşınması ile devam edecek süreçte Florya'da yapmayı planladıkları projenin kulübün geleceğini kurtaracağını belirterek şunları söyledi:

"GALATASARAY'IN GELECEĞİDİR"

"Florya projesi, G.Saray'ın geleceğidir. Ciddi gelirler elde edeceğimiz ve ilk aşamada da Bankalar Birliği'ne borcumuzu kapatacağımız bir çalışmadır. Florya projesinden gelecek gelirin bir bölümü ile Bankalar Birliği'ne olan borcumuzu ödeyeceğiz. Böylece aylık 100 milyon TL'lik faiz giderinden de kurtulacağız."

SÜHEYL BATUM, NE DEMİŞTİ?

Galatasaray Başkan Adayı Süheyl Batum geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada, Florya projesinin heba edilmemesi için yola çıktıklarını ileri sürerek, "Florya projesiyle ilgili, 'Bir yabancı şirkete verdik. İlk etapta gelecek 70 milyon dolarla Türkiye Bankalar Birliği anlaşmasından çıkacağız.' diyorlar. Bundan herkes memnun veya memnun görünüyor. Galatasaray'ın geleceğini düşünen insanlar olarak biz memnun değiliz. Bunun son derece yanlış ve kabul edilemez olduğunu düşünüyoruz. Bu, Galatasaray'ı büyük bir zarara uğratacaktır. Bu Galatasaray'ın geleceğinin ipotek altına alınması demektir." şeklinde görüş belirtmişti.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2024, 11:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Necat Zengin
Necat Zengin - 2 hafta Önce

Başkan dursun Özbeke muhalif çıkan başkan adayı kişiler hazıra konmak peşindeler galatasaray a zarar verme peşinde olan kişiler kıskançlık peşinde olanlar dursun başkanı çekemeyenler adamın yaptıkları ortada herşey yolunda şampiyon olacağız bu muhalifler iyi giden arabayı devirme peşindeler yapmayın

Galatasaraylılık Ruhu
Galatasaraylılık Ruhu - 2 hafta Önce

Bu muhalif diye ortaya çıkanlar hain oğlu haindir ve ilk fırsatta kulüpten uzaklaştırılmalıdırlar, yıllarca Ünal Aysal'ın bıraktığı ɓorcun sancılarını çektik, ne yüzle tekrar ortaya çıkıyor? Bilesiniz ki tüm Galatasaray taraftarının da eli iki yakanızda olacaktır.

suheyl batum ve unal aysa
suheyl batum ve unal aysa - 2 hafta Önce

kiskaniyorlardir