Dursun Özbek: "Eğer gitmek isterlerse teklifleri masaya koyarız"

Galatasaray'da yeniden başkan seçilen Dursun Özbek, Avrupa kulüplerinden transfer teklifleri alan yıldız futbolcuları için net konuştu ve sarı kırmızılı ekibin transferde izleyeceği rota değişti.

Dursun Özbek: "Eğer gitmek isterlerse teklifleri masaya koyarız"

Galatasaray'da ikinci kez başkanlık görevine seçilen Dursun Özbek, transferde izleyeceği rotayı büyük ölçüde belirlemiş durumda.

Öncelikle teknik direktör Domenec Torrent'i gönderip, Okan Buruk, Marcelo Gallardo veya isimleri gizli tutulan iki yabancıdan birini takımın başına getirecek olan Özbek, daha sonra oyuncu transferlerine başlayacak.

Önceki gün Galatasaray Lisesi'nde düzenlenen Pilav Günü'nde "3-4 nokta transferimiz var. Takımı bozmayı düşünmüyoruz" diyerek bu konuda izleyeceği politikayı açıklayan Özbek'i bekleyen esas sorun ise iç transfer...

UEFA AVRUPA LİGİ'NDE PARLADILAR

Bu sezon özellikle UEFA Avrupa Ligi'nde sergiledikleri performanslarla parlayan Marcao, Kerem Aktürkoğlu ve Mustafa Muhammed'e Avrupa'dan ciddi transfer teklifleri geliyor. Sevilla Marcao'ya, Lyon da hem Kerem hem Mustafa Muhammed'e talip. Oyuncuların transferlerini gerçekleştirmek için Galatasaray'daki başkanlık seçiminin bitmesini bekleyen iki kulübün birkaç gün içinde yeni yönetimle temasa geçmesi bekleniyor.

Camianın üç futbolcuyla ilgili tavrını merak ettiği başkan Dursun Özbek'in kararı ise net. Özbek, "Kerem, Marcao ve Mustafa Muhammed'i satacak mısınız?" diye soranlara şu cevabı veriyor:

"EN İYİ OYUNCULARIMI NEDEN SATAYIM?"

"Bir transfer söz konusu olduğunda biz öncelikle futbolculara sorarız; eğer gitmek isterlerse teklifleri masaya koyar düşünürüz. Onun dışında bizim bu futbolcuları satma gibi bir niyetimiz kesinlikle yok. Kaldı ki üçü de bu sezon gayet başarılıydı. En iyi oyuncularımı neden satayım? Biz, Cumhuriyetimizin 100'üncü yılında şampiyon olacak bir kadro kurmak istiyoruz. Bu hedef doğrultusunda Kerem, Marcao ve Mustafa Muhammed'e ihtiyacımız var. Olağanüstü teklifler gelmediği sürece üç oyuncuyu da satmayı düşünmüyoruz."

Kaynak: Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 23:03
YORUM EKLE