Dursun Özbek: "Galatasaray'da yeni bir yönetim iş başında olacak, her şeyi yaptık"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, 1905 GSYİAD'ın düzenlediği organizasyonda açıklamalar yaptı.

Dursun Özbek: "Galatasaray'da yeni bir yönetim iş başında olacak, her şeyi yaptık"

1905 Galatasaraylı Yönetici ve İş İnsanları Derneği (GSYİAD) tarafından düzenlenen "Galatasaray'da Yılın Sporcusu" ödül töreni gerçekleştirildi.

RAMS Park Özhan Canaydın Salonu'nda düzenlenen törene, Başkan Dursun Özbek, Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, yönetim kurulu üyeleri, Futbol A takımı teknik direktörü Okan Buruk, GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu, dernek üyeleri ve sporcular katıldı.

Organizasyonda "Onur" ödülüne futbol A takımı kalecisi Fernando Muslera, "Yılın Erkek Sporcusu" ödülüne futbol A takımı oyuncuları Dries Mertens ve Barış Alper Yılmaz, "Yılın Kadın Sporcusu" ödülüne de milli voleybolcu İlkin Aydın layık görüldü.

Başkan Dursun Özbek, törende yaptığı açıklamada, GSYİAD'ın her zaman Galatasaray'ın yanında olduğunu söyledi.

"BUNLAR CAMİA İÇİN ÇOK ÖNEMLİ"

Derneğin, Galatasaray'ın dertleriyle dertlenen bir yapısı olduğunu ifade eden Özbek, "Yaptıkları bu aktiviteler, Galatasaray'ın birlik beraberliğine katkı veren aktiviteler. Bunlar camia için çok önemli. Basına taşındığı için de bu organizasyonlar, Galatasaray'ın daha iyi anlaşılması için çok önemli. Onun için kendilerine buradan büyük bir teşekkür ediyorum. Galatasaray'ın başarısı demek Galatasaray için formasını terleten sporcularımızın emeğinin ne kadar yüksek olduğunu anlamak demektir." diye konuştu.

Galatasaray'ın başarısında büyük payın oyunculara ait olduğunun altını çizen Özbek, şunları kaydetti:

"YENİ BİR YÖNETİM İŞ BAŞINDA OLACAK"

"Yönetimler bu başarı çizgisine yol açmak için elinden geleni yapmak zorundadır. Biz de yaklaşık 2 seneyi bulan bir yönetim kuruluyuz. 25 Mayıs'ta seçimimiz var, yeni bir yönetim iş başında olacak. Bugüne kadar Galatasaray formasını terleten oyuncularımızın önünü açmak için her şeyi yaptığımızı düşünüyorum. Çok zor bir sezonu sonlandırmak üzereyiz. Yaklaşık bir ayımız var. Bazı spor dallarında ligler bitti. Şimdi en önemlisi futbol. Orada da devamlı saha içinde kalma arzusuyla mücadeleyi saha dışına çıkarmamak üzere hep sahanın içinde kalmaya çalıştık. Bu duruşumuz aynen devam edecektir. Başarılı olan sporcularımızı tekrar tebrik ediyorum."

İbrahim Hatipoğlu ise dernek olarak onur duydukları bir aktiviteyi uzun yıllardır yaptıklarını söyledi.

"NE MUTLU BİZE Kİ GALATASARAYLIYIZ"

Tüm branşlarda sarı-kırmızılı sporcuların önemli performanslar sergilediğini vurgulayan Hatipoğlu, "Bu ödül, dernek için onur duyduğumuz bir aktivitemiz. Ne mutlu bize ki Galatasaraylıyız. Yetenekli oldukları kadar güzel, ahlaklı sporcularımız var. Başta futbol olmak üzere amatör takımlarımız birbirinden güzel performanslar sergiliyor. İki yıldır yılın sporcusu ödülünü kadın ve erkek olmak üzere 2 kategoride yapmaya başladık." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2024, 12:17
YORUM EKLE