Dursun Özbek: "Resmen kiraladık, Galatasaray'ın geleceğinde altın harflerle yer alacak"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, mart ayı divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu. Özbek, Bankalar Birliği hakkında konuştu.

Dursun Özbek: "Resmen kiraladık, Galatasaray'ın geleceğinde altın harflerle yer alacak"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, mart ayı divan kurulu toplantısında açıklamalarda bulundu.

Özbek, deprem bölgesine yapılan yardımlara değinirken taraftarın heyecanla beklediği Riva projesini de anlattı.

İşte Dursun Özbek'in açıklamaları:

''Ada'nın imar planları başladı''

Galatasaray Adası'nın imar çalışmalarını incelediklerini dile getiren Dursun Özbek, "Galatasaray Adası, 1957'de kulübe kazandırıldı. O günden, bugüne kadar da herhangi bir plan ve imar çalışması yapılmamış. Her şey akışına bırakılmış, sonuçta da başımıza neler geldiğini herkes biliyor. Ada'yı hizmetinize kısmen açtık. Ayrıca Ada'nın imar planları için çalışma yaptık. Bir hafta sonra askıdan inecek ve ruhsatlı olarak Galatasaray Spor Kulübü'ne uzun yıllar hizmet edecek konuma getireceğiz." dedi.

''Projenin yaklaşık %70'lik kısmını lansmanda sattık''

Dursun Özbek, geçtiğimiz günlerde olan lansmanda projenin %75'ini sattıklarını açıkladı. Özbek,  "Mediciyeköy projesi, Galatasaray'ın motor projesi. Galatasaray'ın yolunu açacak, Galatasaray'ı uzun yıllara taşıyacak projenin anası. 180 tane rezidanstan oluşuyor. Yaklaşık 3-4 ticari alan da var. Ticari alanlar da çok kıymetli. Projenin yaklaşık %70'lik kısmını lansmanda sattık. Gerçekten Mecidiyeköy Projesi, bizim çıkış noktamızın başladığı yer. 1,5 Milyar TL getirisi olabilecek bir proje." ifadelerini kullandı.

"Florya Projesi çok önemli, gelecek için çok yardımcı olacak proje. Ayrıca Bankalar Birliği'ne borcu ödeyeceğiz ve mali bağımsızlığı sağlayacağız. Ekrandan fazla rakam söylemek istemiyorum. Ortaya çıkacak fon, Bankalar Birliği borcunu ödedikten sonra Galatasaray'ın 25-30 senesini dizayn edecek. Bu fonu herkes istediği gibi, kafasına göre kullanamayacak."

"Kemerburgaz'da çalışmalara süratle başladık. Ağustos-Eylül gibi Florya'daki yerleşkeyi buraya taşıyacağız. Galatasaray'ın kendine yakışan tesislere kavuşması lazım. Florya, bizim ismimize yakışmıyor. Burayı yapanlara teşekkür ederim, 30 yıl önce yapıldı ve en gözde tesisti. Ancak sonrasında bir çivi bile çakılmadı. Artık Galatasaray'a yakışır bir tesis inşaatına başladık. Amacımız sezon sonuna yetiştirmek ve Florya'dan buraya taşınmak."

"Riva projemiz var, her hafta gidiyorum ve takip ediyorum. Riva'da 135-140 tane bize ait villa var. Biz hasılatı paylaşacağız. Maliyet artışı bizi ilgilendirmiyor. 2 Milyar TL üzerinde bir gelirimiz olacak. Malzeme fiyatı artışı olması halinde, bu rakam giderek yukarıya çıkacak. Büyükçekmece projesi, Galatasaray'ın çok önceden gündemine geldi. Muhteşem bir arazi ama harekete geçilmemiş. Göreve geldikten sonra Belediye Başkanı Hasan Akgün'ü ziyaret ettik ve burayı geliştirmek istediğimizi söyledik. Burada yapacağımız faaliyetler hakkında da sonraki dönemlerde size bilgi vereceğim."

"Stadımızın yanında Vadi İstanbul'a doğru inen 62 dönümlük arazi var. Galatasaray Kulübü olarak Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nden 49 yıllığına bu araziyi kiraladık. Bu proje de Kemerburgaz gibi Galatasaray'ın geleceğinde altın harflerle yer alacak. Buna yürekten inanıyorum. Amatöre, salon sporlarına, yüzmeye bir proje hazırlayacağız. Stadın yanında modern bir tesis olacak."

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2023, 23:41
YORUM EKLE