Erden Timur: "Sadece yüzde 5 indirim yapabileceğini söyledi, biz de 'Dava yoluyla olur' demiştik"

Galatasaray Kulübü Sportif A.Ş. Yönetici Erden Timur, basın toplantısı düzenledi.

Erden Timur: "Sadece yüzde 5 indirim yapabileceğini söyledi, biz de 'Dava yoluyla olur' demiştik"

Erden Timur, basın toplantısında Galatasaray’ın gündemine dair açıklamalarda bulundu.

Timur’un açıklamaları şu şekilde:

"13 yerli, 13 yabancı, 23 altyapı oyuncumuz var. Toplam 46 oyuncumuz var. 21 oyuncumuz kiradan dönüyor. Geçtiğimiz sezonki net maaş bütçesi 27 milyon euro. Vergi yasası değiştiği için 1.67 çarpanı var. 1 milyon dolar ödüyorsanız kulübe maliyeti 1.67 milyon dolar."

"Net maaş 27 dediğimiz başka bir noktaya geçiyoruz. Sadece geçtiğimiz yıl tahakkuk eden Mustafa Muhammed ödemesiyle birlikte 30.7 milyon euro bonservis için harcanmış. Yeni bir yapılanmaya girildi, gençleşme politikasına girildi. Bunlar Galatasaray için önemliydi."

"Geçen seneki bonservis bütçemiz 30.7 milyon euro, kadromuzdaki oyuncuların bonservis bütçesi 67 milyon 880 bin euro. Bunun dışında imza bedelleri var. 3 milyon 291 bin euro. Yani  71 milyon euro kadromuzun bugüne kadar bonservislere ve imzalara ödenmiş bedel var."

"Sportif direktör ve hocamızla anlaştık. Kısa vadeli aksiyonlar var. Uzun vadede daha fazla aksiyon alacağız. Bu bir emanet iş. Teknik heyetin raporu esas. Onların hepsinin dataya dayandırılarak transfer kararı verilecek."

"Hocamızın raporuna göre takviye edeceğimiz pozisyonlar var. Görüşmelere başlanmıştı zaten, devam ediyor. Seçimden önce yapılmış olan belli görüşmeler var. Şu sonuç çıkmasın; Ucuza az değil, gerçekten para verilmesi gereken yerde verilecek. İyi kadrolar kurulacak."

"İlk 11'de 3 yerli olacağı için farkı yaratacak olan burası. Önümüzdeki haftadan itibaren aksiyonların sonucu gelecek. Stratejik sıralama yapmıyoruz. Ana kadroyu ise herkesi tatmin edecek ölçüde, Galatasaray'ın çıkarlarına uygun biçimde oluşturacağız."

"Sezonu pazartesi açıyoruz. Kamp 7-19 Temmuz Avusturya'da, Graz yakınlarında. Hazırlık maçları set edildi, hocamız onayladı. 26-30 Temmuz için Innsbruck tarafına gidiyoruz, oradaki hazırlık maçları da set edildi. En geç 31'inde Türkiye'ye döneceğiz."

"Basketbolda transferlerimizi neredeyse tamamladık. Onları da bugün-yarın açıklayacağız."

"Şu anda yazılı olarak kulübe gelmiş teklif yok. Sözlü olarak var. Öncelikle oyuncularla görüşeceğiz. Biz burada kalmak isteyen ve sahaya karakter koyacak oyuncularla devam edeceğiz."

"Arda Turan'la hep görüşürüm. Sportif AŞ'de futboldan sorumluyum. Cenk Bey, futbol direktörü olacak. Teknik heyet ve kadro şu an kuruluyor. Hocamız geldi. Bizim amacımız, 5 yıllık bir planlama yapmak.  Şu an önceliğimiz kısmen yapılanma ve kadroyu oluşturma."

"Domenec Torrent, ilk görüşme talebine 'Menajerimle görüşün' cevabını verdi. Bir indirim bekledik. Sağ olsun, Sensibile indirim yaptı. Ancak Torrent sadece % 5 indirim yapabileceğini söyledi. İndirim olursa ödemeleri yaparız, yoksa dava yoluyla olur demiştik biz de. Orada öyle bir sonuçlandırma oldu. Hukuki kısmını belirtmem doğru olmaz. Avantajlı olduğumuz yönleri biliyoruz. Davanın neticesinde en son gelinecek nokta, Sayın Torrent’in istediği şey. Baktığınızda bu bir tercihtir. O süreç hayatımızda çok fazla şey değiştirmeyecek.”

"Erden Timur: "Galatasaray'ın kurtuluşu altyapıdır. Bizim amacımızın altyapı olması gerekiyor. Altyapıdan birçok oyuncuyu kadroya alacağız. Yurt dışında pilot takım olacak."

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 21:25
YORUM EKLE