Levent Tüzemen: "Barcelona'dan transfer edilecekti, büyük kazık"

Galatasaray'da Domenec Torrent dönemi sona ererken Okan Buruk dönemi başlıyor.

Levent Tüzemen: "Barcelona'dan transfer edilecekti, büyük kazık"

Sabah Gazetesi spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

Tüzemen'in açıklamaları şu şekilde:

"GALATASARAY'A YAPILMIŞ BİR İHANETTİR"

Burak Elmas'ın Torrent ile yapmış olduğu anlaşma G.Saray'a yapılmış bir ihanettir. Bir başkan, yardımcı hoca olarak düşündüğü bir insanla böyle bir sözleşme imzalar mı? Yarım sezon görev verilir, gelecek yıl da opsiyonlu olarak kullanılırdı. Dursun Özbek ve yönetimi kucaklarında Torrent bombasını buldu. Bu tazminatı Burak Elmas ile Işıtan Gün kendi ceplerinden ödemelidir. Mustafa Cengiz yönetiminin bıraktığı paralarla sorumsuzca transferler yapan Elmas ve yönetimi, Torrent anlaşması ile G.Saray'da büyük tahribat yarattı. Dursun Özbek şimdi bu tahribatı mecburen tamir etmeye çalışacak. Üstelik Burak Elmas'ın gönderdiği Fatih Terim, G.Saray'dan alması gereken 53 milyon TL'lik tazminatı bile almadı. Bu örnek varken Terim'e olan öfkesinden dolayı Elmas'ın, Torrent ile yaptığı anlaşma sorgulanmalıdır. Eğer bugün mali kongre yapılsaydı Elmas ve yönetimi sadece idari değil mali olarak da ibra edilmezdi.

"BARCELONA'DAN İSİMİ DUYULMAYAN OYUNCULAR TRANSFER EDİLECEKTİ"

Torrent ve Sensibile görevde kalsaydı G.Saray, daha büyük kazıklar yemekle karşı karşıyaydı. Çünkü Torrent'in hesabına göre Babel kulüpte kalacak, birçok oyuncu ile yollar ayrılacak, Barcelona'dan da ismi duyulmayan oyuncular yüksek maliyetle transfer edilecekti. Torrent'in oyuncularla kuramadığı iletişim ve yaratamadığı futbol farkı, G.Saray'ın ligi 13. bitirmesine neden oldu.

"OKAN BURUK, G.SARAY'IN EVLADI"

Okan Buruk G.Saray'ın evladıdır. Florya'daki tarlada yetişmiştir, büyük başarılara futbolcuyken imza atıp sayısız kupa kazanmış, UEFA ve Süper Kupa'yı kaldırmış, milli takımla da Dünya üçüncüsü olmuştur. Hocalığında Akhisar ve Başakşehir'deki başarıları, oynattığı futbol göz kamaştırmıştı. Okan Buruk'la birlikte G.Saray yeniden çağdaş futbol oynayacak, savunmayı takım halinde yapacak, hücum futbolu öne çıkacak ve en önemlisi altyapıdan çıkacak gençler A takımda forma bulacaktır. Dışarıdan yüksek maliyetli yabancı hoca getirmektense son yıllarda Türk hocaların şampiyon olduğunu düşünürsek başkan Özbek'in tercihi doğru hamledir.

Kaynak: Sabah

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2022, 13:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan İpek
Hakan İpek - 2 gün Önce

Birde sportif danışman vardı O ne oldu