Levent Tüzemen: "Galatasaray'a gelip kemiksiz et yiyeceksiniz! Kendisiyle yarım saate yakın görüştüm, şuna çok şaşırdım"

Galatasaray'da Dursun Özbek'e rakip olarak Süheyl Batum'un başkan adaylığı altında birleşen ve önemli isimlerin olduğu ekibe tepkiler geliyor.

Levent Tüzemen: "Galatasaray'a gelip kemiksiz et yiyeceksiniz! Kendisiyle yarım saate yakın görüştüm, şuna çok şaşırdım"

Galatasaraylı gazeteci Levent Tüzemen, sarı kırmızılı kulüpte yaşanan seçim gündemini değerlendirdi.

Tüzemen'in açıklamaları şu şekilde:

25 Mayıs'taki seçim için Süheyl Batum, adaylığını açıkladı. Bu hamleye yorumunuz nedir?

"KENDİSİYLE YARIM SAATE YAKIN GÖRÜŞTÜM, ŞUNA ÇOK ŞAŞIRDIM"

Süheyl Batum'un son anda başkanlığa adaylığını koyması beni şaşırttı. Kendisi ile dün yarım saate yakın görüşme yaptım. Kayıt dışı olduğu için yazmıyorum. Neden başkanlığa aday olduğunu, kaybetse de kazansa da açıklayacak. Şuna çok şaşırdım; başarılı bir yönetim var. Önemli projelere imza atmış, sportif anlamda başarılı bir yönetim. Ekonomik açıdan G.Saray'ı düzlüğe çıkardılar. Huzur, sevgi, arkadaşlık var. Birden bire yönetime Süheyl Batum'un aday olmasının bir anlamı olmalı. Perdenin gerisinde Rezan Epözdemir var. Finans yükünü de Rezan bey ayarlayacakmış. Soruyorum! G.Saray'a huzur mu batıyor! Dursun Özbek, seçime girsin kazansın, projelerini tamamlasın! İki sene sonra gelin başkan olun…

"ÜNAL AYSAL'IN ANLAYIŞINI MANDİDAR KARŞILIYORUM"

Ayrıca 82 yaşına gelmiş, ununu eleyip eleğini asmış, 'artık başkan adayı olmayacağım' diyen Ünal Aysal'ın Sportif A.Ş'nin başına geçme anlayışını da manidar karşılıyorum. Dursun bey her şeyi düzeltecek, siz de kemiksiz et yiyeceksiniz! Kemikli ette G.Saray'a destek verseydiniz. G.Saray camiası bu seçimde doğru bir karar vermeli.

"SON DÖNEMİN EN BAŞARILI İSMİ DURSUN ÖZBEK'TİR"

Galatasaray'da mevcut başkan Dursun Özbek'in dönemini mali ve sportif olarak nasıl buluyorsunuz? Artıları ve eksileri sizce neler?

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, övülmekten çok hoşlanmıyor. Bana göre son dönemlerin icraat anlamındaki en başarılı ismi Dursun Özbek'tir. Geçmiş dönemde kurduğu takım, 2 yıl üst üste şampiyon olurken satın aldığı oyuncular, G.Saray'a ekonomik olarak da katkıda bulunmuştu. O dönemde başlattığı projeleri Dursun Özbek şimdi iki yıllık yönetiminde bitirme noktasına yani finale geldi. G.Saray borç yükünden kurtulacağı gibi Özbek ve ekibinin projeleri sayesinde gelecek yönetimlere de çok rahat yönetilecek bir ekonomik yapı bırakacak. Kemerburgaz'a taşınılacak. Florya arazisinden çok ciddi gelir elde edilecek, yapılan sponsorlukları yazacak yer bulamayız… Ama en önemlisi, Bankalar Birliği kelepçesini çıkarıp kulübü de yüksek faiz ödemesinden kurtaracak.

"REHAVETE GİRMEZLER"

Süper Lig'de kalan haftalarda G.Saray için rehavet söz konusu olur mu?

G.Saray'ın çok deneyimli ve tecrübeli oyunculardan kurulu bir kadrosu var. Okan hoca işine öyle ciddiyetle sarılıyor ki son haftalarda omurgayı geçen sezon şampiyon olan kadrodan oluşturmaya başladı. Doğru kadro kararı G.Saray'a galibiyetleri, Okan hocaya da rekoru getirdi. Bu tecrübeye sahip oyuncuların rehavete gireceğini düşünmüyorum. Matematik olarak G.Saray, Sivas ve Karagümrük'ü yener, F.Bahçe maçında da berabere kalırsa şampiyon. Her halükarda G.Saray'ın F.Bahçe maçını kaybetmemek üzere 3 maçta alacağı galibiyetler şampiyonluğu getiriyor.

"ARDA KARDEŞLER'İN GALATASARAY'A KARŞI ALERJİSİ VAR"

Final haftalarında Okan Buruk'un oyuncu tercihleri nasıl olmalı?

Okan hoca sakatlık ya da cezalı durumları olmazsa son haftalarda kazanan ilk 11'i bozmaz. Şöyle; Muslera-Kaan-Nelsson- Abdülkerim-Köhn-Torreira- Kerem Demirbay-Ziyech- Mertens-Barış-İcardi… MHK, Sivas-G.Saray maçına Arda Kardeşler'i atadı. Sahada maçı VAR'daki yabancı hakem yönetmiyor. Arda Kardeşler adam gibi maç yönetmeli, skandallara ve polemiklere yol açacak hata yapmamalı. Çünkü Kardeşler'in G.Saray'a karşı çok ciddi bir alerjisi var. Dilerim bu alerji Sivas maçında nüksetmez.

Kaynak: Sabah

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 05 Mayıs 2024, 11:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
ADEM
ADEM - 4 hafta Önce

NİYETİ BOZUK OLANLAR KEMİĞİ DE KAYNATIP SUYUNU İÇERLER...ALLAH NİYETİ BOZUK OLANLARDAN UZAK TUTSUN GALATASARAYIMIZI....ARDA BİZİM CANIMIZI ÇOK YAKTI...FENERE BEDAVADAN PUANLAR KAZANDIRDI.... MAÇTA BİR HALT YİYECEĞİNİ SANMIYORUM...ÇÜNKÜ VARDA FENERİN VAR TAVŞANLARI YOK...YAKIN GEÇMİŞTEKİ MAÇLARDA OLMADIK HALTI YEDİLER BİRLİKTE...OLMAYAN PENALTILARI...FAULLER SAYESİNDE FENERİN ATTIĞI GOLLERİ GÖRDÜK...VTÜRK DAVŞANLARI FENERE EN AZ 16-18 PUAN HEDİYE ETTİLER...VAR DAVŞANLARI OLMASAYDI GS ÇOKTAAAAN ŞAMPİYON OLMUŞTU...

Kenan. Kuc
Kenan. Kuc - 4 hafta Önce

Dursun. Bsk. İyi. Yonetıyor. Basarılar

Can  Köroğlu
Can Köroğlu - 3 hafta Önce

Külüp ekonomik aćıdan düzlüge çıkma asamasına gelince bu leş kargaları akbabalar kemirgenler ortaya çıkmaya başladı.Gs ın içteki hainleri.