Levent Tüzemen: "Galatasaraylıları çıldırttı, insan idmanda bile bu kadar yapmaz"

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda Zalgiris Vilnius ile 2-2 berabere kaldı.

Levent Tüzemen: "Galatasaraylıları çıldırttı, insan idmanda bile bu kadar yapmaz"

Sabah Gazetesi spor yazarı Levent Tüzemen, Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulundu.

Tüzemen'in açıklamaları şu şekilde:

"YENİLEN GOL AFFEDİLEMEZ"

G.Saray, oyuncu kalitesi olarak Zalgiris'ten çok üstün bir takım. Ancak ne kadar idman yaparsan yap eğer doğal çime alışmışsan sentetik çimde oynamak kolay değil. Zemin dezavantajına rağmen G.Saray'ın yediği gol affedilemez. Çünkü ilk dakikadan itibaren Zalgiris, G.Saray'ı kendi sahasında çok adamla karşılıyor, kanatlardan hızlı hücumlarla golü kovalıyordu. Okan hoca kenardan bunu görmesine rağmen nedense takıma müdahalede geç kaldı. Rakibin kapanması G.Saraylı oyuncularda 'Nasıl olsa kazanırız' rehaveti yarattı.

"BİR DAHA GÖZDEN GEÇİRİLMELİ"

Başkan Dursun Özbek ve Erden Timur, önemli transferlere imza atıyorlar ama G.Saray bence yerli oyuncu kalitesini bir daha gözden geçirmeli. Barış Alper, eğrisi doğrusuna gelen bir oyuncu. Bazen inanılmaz goller atıyor, bazen basitleri kaçırıyor.

"İZLEYENLERİ ÇILDIRTTI"

Zaniolo, Yunus, Kerem ve Barış Alper birbirlerine dört yabancı oyuncu gibiydi. İnsan idmanda bile bu kadar kolay pas hatası yapmaz. Özellikle Berkan kaptırdığı toplarla izleyenleri çıldırttı.

"OKAN HOCANIN HATASIYDI"

Berkan-Barış Alper ile ikinci yarıya başlaması Okan hocanın hatasıydı. Midtsjö ve Mertens'in girişiyle G.Saray'ın atmosferi değişti ve beklenen goller geldi.

"TURU RAHAT GEÇER"

Ancak Galatasaray gibi büyük bir takımın 2-1'i bulduktan sonra maçı kapatması gerekirdi. Yenilen iki gol de basit hatalardan kaynaklandı. Aslan, kendi sahasında taraftarının desteğiyle turu rahat geçer.

Kaynak: Sabah

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2023, 18:13
YORUM EKLE