Nevzat Dindar: "Galatasaray'da para işareti yapıp yalanladı, gözün doysun"

Galatasaray, Süper Lig'in 31. haftasında Nef Stadyumu'nda Fatih Karagümrük ile 3-3 berabere kaldı.,

Nevzat Dindar: "Galatasaray'da para işareti yapıp yalanladı, gözün doysun"

Milliyet Gazetesi Galatasaray muhabiri Nevzat Dindar, Galatasaray'ın gündemiyle ilgili yorumlarda bulundu.

Dindar'ın açıklamaları şu şekilde:

"Sonuçta bu skorlar olacak. Bir takım her zaman kazanamaz. Dünyanın en iyi takımları da takıldı. Galatasaraylıların beklentisi fazlaydı. Tribünler doluydu. Bir an önce hedefe ulaşmaya çalışıyor insanlar ama bunlar olacak."

"Karşınızdaki rakibe de saygı duymak zorundasınız. Karagümrük zorlu bir takım. Galatasaray'ı bu noktaya getiren isimler hata yaptı."

"Muslera saçma sapan bir hata yaptı. Icardi kötü bir penaltı attı. Bunların abartılmaması gerektiğini düşünüyorum."

"Zaniolo'nun o bölgede oynamasını doğru bulmuyorum ama elinizde başka alternatif yoktu. Dolayısıyla Zaniolo'yu oynatmak zorundasınız. Kendisini bir an önce göstermek istiyor. İsabetli pas vermek, oyunun içinde olmak bunlar önemli."

"Zaniolo'nun bu yönünün eksik olduğunu söyleyebiliriz. Zaniolo kanat oyuncusu olarak ideal bir fiziğe sahip değil. Dribbling özelliği fiziksel durumundan dolayı dezavantaj olabiliyor. Çizgiye inme özelliği yok."

"Adam geçme özelliği tartışılır. Zaniolo en doğru şekilde nasıl kullanabiliri bence ikinci forvet olarak kullanılabilir. Okan Buruk mecburiyetten oynattı. Zaniolo'nun alışık olduğu pozisyon değil."

"Alanyaspor maçında Barış Alper'in oyuna sokulmasına içerledi Gomis... Daha sonra artık oynamak istemediğini belirtiyor Okan Buruk'a... Aslında sürpriz bir gelişme. Bunu yapabilecek bir oyuncu olarak değerlendiremeyeceğiniz bir isim."

"Gomis profesyonelce hareket etmiyor. Galatasaray'dan gidişin zaten sıkıntılı olmuş. Zam istemişti. Galatasaray'ın sana ihtiyacı oluyor, tekrar geliyorsun. Bu yaştaki bir oyuncuyu kimse almaz. Gomis olduğun için geri geliyorsun."

"Gomis için hep güzel anılar vardı. Buna rağmen gelip bir etki yaratabiliyorsun. Bu sezon attığın gollerle önemli puanlar kazandırıyorsun ama huylu huyundan vazgeçmiyor."

"Mesele sadece Barış Alper'in yerine kendisinin oynatılmaması mı yoksa yeni kontrat mı? Yeni kontrat da istiyor."

"Profesyonellikten çok uzak bir harekette bulunuyor. Okan hocanın ona olumsuz bakmadığını nereden anlayabiliriz gelip üzerini çizebilirdi. Bu takımdan Mohamed, Diagne ve devre arasında Seferovic gitti. Okan hoca istese gönderirdi."

"Ona güvendiğini gösterdi. Gomis'i yardımcı oyuncu olarak değerlendirdi ve Gomis bunu değerlendirdi. Bu hareketin izahı yok. Güzel anılar olabilir ama bazen bir yanlış bütün doğruları götürür."

"Galatasaray şampiyonluğa giderken şampiyonluğu sabote edecek, konsantrasyonu bozacak bir eyleme kalkıştı. Okan hoca maç öncesi bel problemi olduğunu söylüyor ama inandırıcı olmuyor."

"Diğer tarafta Icardi'ye bak. Normalde sahalara dönüşü 3 hafta ama çıktı oynadı. Gomis'in bu yaptığının izahı yok. Zamanında Gomis'in para mevzusunu yazdığım için en büyük linci yiyenlerden biriyim."

"Gomis para işareti yapıp beni yalanlamıştı. Abdurrahim Albayrak da beni yalanlamıştı. Aradan 2 yıl sonra Albayrak çıkıp beni doğruladı. Gelinen noktada Gomis'in karakterinin ne kadar sıkıntılı olduğunu görüyoruz."

"Galatasaray'ın avantajlı olduğu bir maçta Alanyaspor'a gol atsan ne olur atmasan ne olur? Gözün doysun Gomis. Ne yapacaksın bu kadar parayı. Gomis'in kalp problemi vardı."

"Gomis'in kalp problemi bence duygusal bir problem. Sahada 'Allah korusun' dedirten durum tamamen maddi. Maddi anlamda onu etkileyen bir kalp problemi varmış. Bunun tedavisi daha zor. Sende ciddi anlamda bir aidiyet problemi var."

"Gomis, Galatasaray tarihine geçemeyecek. Bu karakterinle Galatasaray tarihinde olmayı hak etmiyorsun. Git nerede para kazanıyorsan kazan ama sende kalp yokmuş. Kalpsizmiş."

"Galatasaray'da bir isyan olursa bunun bedeli çok ağır olur. Böyle bir şey yok da buna kimse kalkışamaz. Bunların hepsi gider üzeri çizilir. Muslera zaten beğenisini geri çekti. Zaniolo zaten olayın dışında ve farkında değil."

"Yunus ve Kerem konusunda biraz farklı düşünüyorum. Gomis, Yunus ve Kerem'e ağabeylik yaptı. Ben Kerem'in yerinde olsam hemen beğenmezdim. Olayın ucunun nereye gideceğini hesaplaman gerekir."

Kaynak: Skorer

Güncelleme Tarihi: 25 Nisan 2023, 11:09
YORUM EKLE