Osman Şenher: "Galatasaray'a hemen gelsin, heyecanlanmayacak tek bir Galatasaraylı olamaz"

Eski başkan Dursun Özbek, Metin Öztürk'le birleşerek aday olacağı ortaya çıkmıştı. Milliyet Gazetesi Spor Yazarı Osman Şenher, konuyla ilgili çarpıcı bir yazıya imza attı.

Osman Şenher: "Galatasaray'a hemen gelsin, heyecanlanmayacak tek bir Galatasaraylı olamaz"

Süper Lig'de bu akşam Antalyaspor'a konuk olacak olan Galatasaray sezonu kapatıyor. Bu sezon ligde istenilen performansı gösteremeyen sarı kırmızılılarda bir yandan da seçim heyecanı sürüyor. 11 Haziran'da gerçekleşecek olan seçimde Eşref Hamamcıoğlu ve Metin Öztürk aday olurken geçtiğimiz günlerde sürpriz bir gelişme yaşandı.

Eski başkan Dursun Özbek, Metin Öztürk'le birleşerek aday olma kararı aldı. Bu gelişmeyi Milliyet Gazetesi spor yazarı Osman Şenher köşesine taşıdı;

'DURSUN ÖZBEK HEMEN GELSİN'

Metin Öztürk ‘tek başıma aday olacağım’ dedi, Galatasaray’a Şampiyonlar Ligi’nde final oynatacağını söyledi. Dursun Özbek ‘seçime katılmayacağım, bu dönem düşünmüyorum’ diye açıklama yaptı. Son olarak da bu ikili birleşti, seçime ortak katılma kararı aldı.

Özbek’in açıklamaları var, çılgın proje diye hitap ediyor... Bir yıl içerisinde Galatasaray’ın borçlarını sıfırlayacakmış. Mevcut futbolcuları satmayacak, yeni transferler yaparak genç, dinamik bir kadro oluşturacakmış. Florya’yı, Riva’yı, Kemerburgaz’ı ve Ada’yı değerlendirecekmiş. Ne yalan söyleyeyim, bir sene içerisinde bunları yapacak bir başkanın önünde ceketimi ilikleyip eğilirim.

Bizler aylardır ne konuşuyoruz? Torrent’in tazminatı nasıl ödenecek? Futbolcuların parası, bankalara ağustosta ödenecek faizler hangi bütçeyle karşılanacak? Dursun Özbek ne diyor, transferi de içine katarak: ‘Benim için bu ödemeler sorun değil, önümüzdeki sezon yarışan, savaşan bir takım kuracağım. Genç bir ekiple yola çıkacağım ve Galatasaray’ın borcu kalmayacak.’ Buna saygı göstermeyecek, heyecanlanmayacak tek bir Galatasaraylı olamaz.

Eşref Hamamcıoğlu’na saygı duyuyorum. İlk gün ne söylediyse bugün de aynısını söylüyor: ‘Ben kasa kolaylığı yapmam, yıldız futbolcu transfer etmem, önce borçları ödeyeceğiz.’ Hep sözünün arkasında durdu. Camiasına, taraftara yalan konuşmadı ve hayal satmadı.

Bu seçimde ne olur bilmiyorum ama burada camiasını, taraftarını heyecanlandıran Dursun Özbek bir adım öne geçti, bu da bir gerçek. Taraftar, Erden Timur’u çok seviyor. O da Özbek’in yönetimine girecekmiş. Mali konularda güçlü kişilerin isimleri geçiyor. Ne söyleyeyim, hayırlısı olsun...

Tabii burada en büyük sorun divan kurulu. Bu kurulda parmak sallayan, beş ay sonra başkanı istifaya çağıran üyeler, Dursun Özbek’e rahat verecekler mi? Yoksa Adnan Polat’a, Ünal Aysal’a, önceki dönemde Dursun Özbek’e, son olarak Burak Elmas’a yaptıkları gibi yeni başkanı da itibarsızlaştıracaklar mı? Bu konuda kafamda kocaman bir soru işareti var. Bugün listeler divana veriliyor. Neyin ne olduğunu hepimiz daha iyi göreceğiz.

Kaynak: Osman Şenher / Milliyet

Güncelleme Tarihi: 21 Mayıs 2022, 00:08
YORUM EKLE