Osman Şenher: "Galatasaray'da bu transferin en büyük kahramanı oldu, tüm hayatı Florya'ydı"

Galatasaray'da devre arası kadro yapılanma çalışmaları devam ediyor.

Osman Şenher: "Galatasaray'da bu transferin en büyük kahramanı oldu, tüm hayatı Florya'ydı"

Galatasaraylı gazeteci Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemiyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Şenher'in açıklamaları şu şekilde:

"ŞAPKADAN TAVŞAN ÇIKARDI"

Galatasaray, İstanbulspor ve Gaziantep maçlarını kazanırken çok zorlandı. Okan Buruk hoca oyun içerisinde futbolcuların mevkilerini değiştirirken şapkadan tavşan çıkardı. Barış’ı sola, sağa aldı, hücumda kullandı, devamlı yerini değiştirdi. Berkan’ı mecburiyetten sol bekte oynattı. Kaan Ayhan’ı sol bekte, sağ bekte devamlı yerini değiştirerek kullanmaya çalıştı.

"BUNU BİLDİKLERİ HALDE ALACAKLARI FUTBOLCULAR NEDEN TESPİT ETMEDİLER?"

Bir teknik direktör için bunun ne kadar zor olduğunu biliyor musunuz? Angelino’nun gönderileceği aylar öncesinden belliydi. Sacha Boey, Şampiyonlar Ligi maçları bittikten sonra Bayern Münih başta olmak üzere birçok kulübün transfer listesine girdi. Onun da devre arası gideceği belli olmuştu. Galatasaray Yönetimi bunu bildiği halde sağ bek ve sol bek mevkisine alacağı futbolcuları neden tespit etmedi? Bu akşam Avrupa Ligi’nde oynayacak takımın listesi UEFA’ya verilecek. Eminim bugün içerisinde mutlaka bu iki mevkiye yapılacak transferler tamamlanmış olacak.

"İNŞALLAH PANİK TRANSFERİ OLMAZ"

Alınacak futbolcular inşallah panik transferi olmaz. Galatasaray’ın oynadığı futbolda iki bek atletik değilse başarıyı yakalaman da çok zor olur. Dilerim bu alınacak futbolcular Okan hocanın isteklerini karşılayabilir.

"LEO DUBOİS BÜYÜK BİR HATA"

Sezon başında Dubois Başakşehir’e kiralanıyor. Bütün parasını da Galatasaray ödüyor. Fransız futbolcu kiralık verilirken, ‘devre arası geri alabiliriz’ şartı neden konmadı? Başakşehir şimdi geri vermek için 500 bin euro istiyor. Bu büyük bir hata.

"BOEY'İN TÜM HAYATI FLORYA'YDI"

Boey’in gidişinin en büyük kahramanı kendisidir. Evet transfer pazarlıkları yapıldı ama Boey’in tüm hayatı Florya’ydı. Dişiyle, tırnağıyla kazıyarak Bayern Münih’in transfer listesine girdi. Bu transferin en büyük kahramanı kendisidir.

"KEREM AKTÜRKOĞLU YUHALANMAZ"

Son sözüm de Kerem Aktürkoğlu’nu sahada yuhalayanlara... “G.Saraylıyım” diyen hiçbir taraftar, bunu yapmamalı. Yapan taraftarları da stattan sorumlu yönetici her kimse, tespit edip önümüzdeki sezon bu arkadaşlara kombine satmaması lazım. Bu mutlaka yapılmalı. Şampiyonluğa oynayan takımın bir hafta önce iki gol atıp, takımına üç puanı kazandıran futbolcusu kötü de oynasa yuhalanmaz.

Kaynak: Osman Şenher / Milliyet

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 02 Şubat 2024, 22:46
YORUM EKLE