Osman Şenher: "Söylenenlere akıl tutulması diyorum, ben böyle zavallılık görmedim"

Galatasaray'da hareketli bir gündem yaşanıyor. Transfer ve sponsorluk çalışmaları devam ediyor.

Osman Şenher: "Söylenenlere akıl tutulması diyorum, ben böyle zavallılık görmedim"

Milliyet Gazetesi spor yazarı Osman Şenher, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

Şenher'in yazısı şu şekilde:

Galatasaray yeniden dizayn oluyor ve artık kimse kulüpte kavga, tartışma istemiyor. Bu büyük camiada tek düşünce; kulübün tekrar ayağa kalkması. Başkan Dursun Özbek başta olmak üzere herkes fedakarlık yapıyor.
Bakın Nef Stadyumu’nun sponsoru Erden Timur...

Kuveytliler daha yüksek parayla stada sponsor olmak istediği için Galatasaray adına fedakarlık yapıyor, ‘Sözüm olan parayı ben vereceğim ama Kuveytlileri sponsor yapalım, kulübe daha çok para gelsin’ diyor. Başka ne söyleyeyim; helal olsun. Erden Timur-Cenk Ergün ikilisi futbol takımını gençleştirip daha başarılı olması için büyük savaş veriyorlar.

Şu an herkes transfer bekliyor ve eleştiriyorlar. Yapacakları transferleri, gidecek ve gelecek futbolcuları, şu an için açıklamaları Galatasaray’a fayda mı getirir, zarar mı? Maalesef bunun bilincinde olmayan insanlar, abuk-sabuk yorumlar yapıp, kulübe zarar vermeye uğraşıyorlar. Sabır denen şey çok önemli. Görevde olanlar bu eleştirenlerden futbolu çok daha iyi biliyorlar. 30 milyon taraftarı olan bu kulübü idare etsinler diye göreve getirilmişler. O zaman herkes saygılı olmalı ve olmak mecburiyetinde.

Hele Okan Buruk için söylenenlere akıl tutulması diyorum. Efendim Okan hoca antrenmanda futbolculara ayak tenisi oynatmış, nasıl oynatırmış! Ben böyle zavallılık görmedim. Bu eleştirileri yapanlar kime hizmet ediyor bilmiyorum. Ama başarılı olamayacaklar.

Okan Buruk tecrübeli bir teknik adam. Onun çalıştırdığı takımlar koşar, iyi mücadele eder, çok gol pozisyonuna girer. Kesinlikle geri pastan nefret eder. Orta sahası güçlüdür. Şurada liglerin başlamasına beş hafta kaldı. Sabrederlerse o tribünlerin, oynanan futboldan ne kadar keyif aldığını görecekler.

Galatasaray’ın şu an ihtiyacı olan tek şey: Birlik-beraberlik. Tek tük çatlak sesler olsa da, bir nebze bu sağlandı. Hele gidecek, gelecek oyuncular yani transfer bitince bütün camia ve taraftar, başta yönetime ve Okan Buruk’a teşekkür edecekler.

Bu sezon bol bol genç futbolcu seyredecekler. Altyapıdan yıldızlar çıkacak. Galatasaray’da iş yapmaz diye kiralık verilen isimler Süper Lig’e damga vuracak.

Transferde önceliğin 6, 8 ve 10 numara olduğunu biliyorum. Yabancı kontenjanı açılmadan bu transferler gerçekleşmeyecek.

Tekrar söylüyorum taraftarın iki hafta daha sabırlı olması gerekiyor. Gurur duyacakları futbol takımı yavaş yavaş kuruluyor.

Kaynak: Osman Şenher / Milliyet

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2022, 13:46
YORUM EKLE