Serdar Ali Çelikler: "Galatasaray'daki kavganı asıl sebebi bu! Erden Timur istemiyor"

Galatasaray'da başkanlık seçimi yaklaştıkça hareketlilik yaşanmaya başladı.

Serdar Ali Çelikler: "Galatasaray'daki kavganı asıl sebebi bu! Erden Timur istemiyor"

Neo Spor Youtube kanalında Serdar Ali Çelikler, Galatasaray'ın seçim gündemini değerlendirdi.

Çelikler'in açıklamaları şu şekilde:

"KAVGANIN ASIL SEBEBİ FLORYA"

"Dursun Özbek ve Erden Timur'u birbirinden ayıran kavganın asıl sebebi Florya'dır. Başkan Yardımcılığı, Asbaşkanlık, Sportif A.Ş. yöneticiliği mevzu bahis değil. Transferlere de eleştiriler var. Wilfried Zaha, Hakim Ziyech, Ndombele, Tete ama bunlar çok büyütülecek meseleler değil."

"İKİSİNİN DE FLORYA PLANI FARKLI"

"Dursun Özbek ve Erden Timur'un Florya planı farklı. Dursun Özbek, Florya'yı yap işlet devriyle bir firmaya vermek istiyor. Galatasaray'a buradan 10 milyar TL gelecek. Mesela 2 milyar TL ile Bankalar Birliği'nden çıkacaklar. 2 milyar TL de peşin gelecek. Bu firma kalan 6 milyar TL'yi ise peyderpey ödeyecek. Ödeme bitene kadar da bu parayı faize koyacaklar. Galatasaray, böylece 5-10 yıl sonra her sene 30-40 milyon Dolar'ı cebine koyup rakiplerinden bir adım önde olacak."

"ERDEN TİMUR VE REZAN EPÖZDEMİR KATILMIYOR"

"Dursun Özbek'in bu fikrine Erden Timur ve Sühely Batum'un ekibinde olan Rezan Epözdemir katılmıyor. Başka bir firmayla anlaşmanın daha karlı olacaklarını düşünüyorlar."

"ABDURRAHİM ALBAYRAK'I İSTEMİYORLAR"

"Dursun Özbek'in ekibinde olan Eray Yazgan ve Can Natan, Abdürrahim Albayrak'ın da ekibe dahil olmasını istemiyorlar. Belki Sportif A.Ş. listesinde olabilir. Onun listeleri daha sonra veriliyor." ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2024, 15:12
YORUM EKLE