Stefan Leitl: "Galatasaray'a gitmesi bizim için acı bir kayıp, bunu kabul etmek zor"

Hannover 96 Teknik Direktörü Stefan Leitl, Derrick Köhn'ün Galatasaray'a transferini değerlendirdi.  

Stefan Leitl: "Galatasaray'a gitmesi bizim için acı bir kayıp, bunu kabul etmek zor"

Hannover 96 Teknik Direktörü Stefan Leitl, Derrick Köhn'ün Galatasaray'a transfer olmasının ardından çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Stefan Leitl'in açıklamaları şu şekilde:

"SPORTİF AÇIDAN KABUL ETMEK ZOR"

"Derrick'in bu yıl şampiyonluğa oynayan ve gelecek yıl Şampiyonlar Ligi'nde oynayacak bir kulüpten teklif alması onur verici. Bunu hak ediyor çünkü bir buçuk yılda büyük bir gelişim gösterdi. Yine de bu konuda konuşmamıza gerek yok çünkü sportif açıdan bakıldığında bu acı bir kayıp. Sportif açıdan bunu kabul etmek zor."

"AYRILIŞI ÇOK AĞIR"

Alman teknik adam, Köhn'ü takımda tutmak için çaba gösterip göstermedikleri yönünde sorunun ardından ise "Bu varsayımsal. Oyuncuların teklifleri değerlendirmesi kesinlikle meşru, Derrick'in de yapmak istediği buydu. Onun ayrılışı çok ağır, bu yüzden lafı dolandırmaya gerek yok. Şu anda benim için takımı maça hazırlamak çok daha önemli. Bu yüzden enerjimizi ortaya koymalı ve maçın tadını çıkarmalıyız" ifadelerini kullandı.

ANLAŞMA ŞARTLARI

Galatasaray, Derrick Köhn için Hannover 96'ya 3.3 milyon Euro bonservis ve bonsular ödeyecek.

25 yaşındaki futbolcu ile 3.5 sene + 1 sene opsiyonlu sözleşme konusunda el sıkışıldı. Alman futbolcu yıllık 450 bin Euro kazanacak.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2024, 13:00
YORUM EKLE