Tümer Metin: "Galatasaray'da çok kıymetli bir oyuncu, beni cezbediyor, önünde daha iyi bir fırsat olamaz"

Galatasaray, şampiyonluk yolunda önemli maçlardan biri olan Fatih Karagümrük'ü 3-2 mağlup etti.

Tümer Metin: "Galatasaray'da çok kıymetli bir oyuncu, beni cezbediyor, önünde daha iyi bir fırsat olamaz"

Tivibu Spor yorumcusu Tümer Metin, Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulundu.

Metin'in açıklamaları şu şekilde:

"OKAN BURUK'U TEBRİK EDELİM"

"Okan Hoca'yı da tebrik edelim. Avrupa Şampiyonası için herkese soralım, Abdülkerim Bardakcı'yı herkes savunmaya bir yazar ama Markao'nun golünde etkisiz kaldığı an dokundu Okan Hoca pansumanı yaptı."

"GALATASARAY SAKİN"

"Galatasaray'ı Fenerbahçe'den farklı kılan tek şey şu; hem takım çok deneyimli hem şampiyonluk yaşayan oyuncu sayısı fazla ve bir şeyi elde ettiğinizde o size bir duygu bırakır; Galatasaray sakin."

"MERTENS, BİR KONTRATI DAHA HAK EDİYOR"

"Bütün sezon adını çok fazla anmadığımız Dries Mertens, sahneyi öyle bir terk ediyor ki bir şampiyonluk klibine önemli yer tutacak. Bence bu performans şartlara bağlı olarak bir kontratı daha hak ediyor. Sahneyi iyi terk etmek önemlidir. Sezon finalleri önemlidir."

"BARIŞ ALPER YILMAZ'IN İSYANI BENİ CEZBEDİYOR"

"İbrahim Üzülmez benim için çok özel bir oyuncudur. Oyundan vazgeçmez, oyuna olan inancından vazgeçmez. Güven aralığı yüksektir. Mehmet Topal, Josef de Souza, Atiba... Onlara güvenirsin. Mesela Barış Alper Yılmaz'ın da oyunun gidişatına dair isyanı beni cezbediyor. O yüzden Avrupa Şampiyonası için çok umutlanıyorum."

"BARIŞ ALPER YILMAZ, ÇOK KIYMETLİ"

"Avrupa Şampiyonası, zor bir seviye ve bizim kreatif oyuncularımız yeteri kadar mevcut ama o kreatif oyuncular, oyunun sertliği karşısında zaman zaman kırılıyorlar. Bizi bazen alıp sırtında taşıyacak, dayağı yiyecek, o stoperleri peşinde sürükleyecek, vazgeçmeyecek bir oyuncu tiplemesine ihtiyacımız vardı. Şansımız da şu; sol bek oynasın, sağ önde oynasın, sol ön oynasın, at en öne santrfor oynasın. Benim nazarımda milli takımın forveti Barış Alper Yılmaz'dır. Çok kıymetli."

"ÖNÜNDE DAHA İYİ BİR FIRSAT OLAMAZ"

"Ben hayatta şansa inanlardan biri değilim, hazırlıklı olmanın daha kıymetli olduğunu savunurum. Barış Alper Yılmaz'ın önünde daha iyi bir fırsat olamaz. Çok iyi bir sezon geçirmişken gidip Avrupa Şampiyonası oynayacaksın, daha iyisi yok." ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2024, 03:16
YORUM EKLE