Abdülkerim Bardakcı: "En çok üzüldüğüm konulardan biri, görüşmeler yapıyoruz"

Galatasaray'ın vazgeçilmez isimlerinden biri olan tecrübeli savunmacı Abdülkerim Bardakcı, Galatasaray'da efsane olmak istediğini söyledi.

Abdülkerim Bardakcı: "En çok üzüldüğüm konulardan biri, görüşmeler yapıyoruz"

Sezon başında Konyaspor'dan soru işaretleriyle transfer edilen Abdülkerim Bardakcı, rüya gibi bir sezon geçiriyor. Kısa sürede Galatasaray'ın savunmadaki vazgeçilmezi haline gelen 28 yaşındaki stoper çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ezeli rakibi Fenerbahçe'yle transfer yarışının içinde yer alan Galatasaray sonrası da tecrübeli futbolcuyu kadrosuna katmıştı. İlk haftalarında oldukça eleştirilen isimlerden biri olan Abdülkerim Bardakcı, lige tam anlamıyla damga vurdu ve Okan Buruk'un vazgeçilmezleri arasına girdi. 

"ODAKLANDIĞIMIZ TEK ŞEY ŞAMPİYONLUK"

28 yaşındaki futbolcu, "Konya gibi bir şehirden İstanbul'a, çok büyük bir camiaya geliyorsunuz. Elbette bunun zorlukları var. Sezon başında birkaç hata yaptım, psikolojik olarak zorlandım ama çok şükür bunu çalışarak ve her hafta üstüne koyarak atlattım. Galatasaray camiası olarak sezon başından beri odaklandığımız tek şey şampiyonluk. En iyi çalışan ve en iyi mücadele eden biziz. Çok iyi bir aile ortamımız var. Bu da başarıyı getiriyor. Herkes birbiri için mücadele ediyor. Kimse mücadeleden kaçmıyor. İnşallah hedefimize ulaşacağız" dedi.

"EN ÇOK ÜZÜLDÜĞÜM KONULARDAN BİRİ"

Performansıyla Avrupa kulüplerinin dikkatini çekmeyi başaran Abdülkerim, kariyer hedefiyle ilgili de konuşurken, "Şu an için tek odaklandığım şey Galatasaray'da şampiyonluklar yaşamak. İnşallah Galatasaray'ın bir efsanesi olarak kalabilirim. Daha genç yaşlarda bu seviyeyi yakalasaydım çok farklı şeyler de olabilirdi. En çok üzüldüğüm konulardan biri bu" ifadelerini kullandı.

"NELSSON İLE ÇOK İYİ ANLAŞIYORUZ"

Geçen sezon ligi 13. bitiren takımın bu sezon özellikle savunma performansıyla öne çıkmasını ve ligin en az gol yiyen takımı olmalarını da değerlendiren tecrübeli savunmacı, "Takım iyi olunca doğal olarak savunmayı da iyi yapıyorsunuz. Biz kesinlikle Nelsson ile çok iyi anlaşıyoruz. Arkamızda da Muslera gibi bir faktör var. O bizim için çok önemli" açıklamasını yaptı.

"HOCAMIZLA GÖRÜŞMELER YAPIYORUZ"

Abdülkerim, savunmadaki başarısının yanı sıra ligde attığı 3 golle de dikkat çekerken, bunun üzerinde özel olarak çalıştıklarını söyledi. Daha fazlasını hedeflediğini belirten başarılı stoper, "Hocamız Okan Buruk'la hücumdaki katkım konusunda görüşmeler yapıyoruz. En önemli özelliklerimden biri geriden oyun kurabilmek. Bu anlamda takımıma daha fazla katkı vermek istiyorum" diye konuştu.

Kaynak: Fanatik

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2023, 12:35
YORUM EKLE