Abdullah Ercan: "Galatasaray'da biri fenomen, biri yıllanmış şarap gibi, her takıma nasip olmalı"

Galatasaray, her hafta yeni bir rekor sezonun sonuna doğru geldi.

Abdullah Ercan: "Galatasaray'da biri fenomen, biri yıllanmış şarap gibi, her takıma nasip olmalı"

Futbol yorumcusu Abdullah Ercan, Spor Arena'ya Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulundu.

Ercan'ın açıklamaları şu şekilde

"OKAN BURUK, AVRUPA'DA VE MİLLİ TAKIMDA GÖREV YAPABİLİR"

"Okan Buruk’un oyuncularıyla iletişimi çok güçlü ve hakkaniyete önem veriyor. Devamlı başarı kazanarak geliyor. Ayrıca oyun anlamında da çok başarılı. Okan Hoca’nın başarısını sadece bir parametre üzerinden konuşmak doğru olmaz. Okan Hoca, çalıştığı oyuncuları ve oyunu geliştiriyor. Bence bu günümüzde çok kıymetli. Okan Buruk, sanki daha başka hedeflere çok hızlı gidecekmiş gibi görünüyor. O, Avrupa’da görev yapabilecek en büyük potansiyel adaylardan birisi. İleride belki milli takım gibi farklı bir konumda da görev yapabilir.

"ICARDI FENOMEN, MERTENS DE YILLANMIŞ ŞARAP GİBİ"

Mauro Icardi, çok fenomen bir insan. Minik taraftarların da Galatasaraylı olmasını sağlıyor, bence bu çok kıymetli. Mertens, yıllanmış şarap gibi. Yaşı ilerledikçe daha da iyi oynuyor. Icardi ve Mertens mutlu; etrafındaki oyuncular ve taraftarlar da mutlu. 

"İKİSİNİ DE ÇOK TAKDİR EDİYORUM"

"Icardi ve Mertens, her takıma nasip olmalı. İkisi de aidiyet duygusuyla oynayan futbolcular. Türk futboluna gerçekten böyle yabancılar gelmeli. Yani Türk futboluna katkı yapan ve onu geliştiren, futbola yeni sempati duyan insanlara futbolu sevdiren tarzda oyuncular gelirse Türk futbolu oyuncu anlamında gelişir. O yüzden Icardi ve Mertens’i çok takdir ediyorum." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2024, 00:55
YORUM EKLE