Barış Özbek: "Galatasaray'ın 11'inde sürekli oynayacak kapasitede değil, ‘Dur’ demenin vakti geldi"

Galatasaray ve Trabzonspor formaları da giyen Barış Özbek, açıklamalarda bulundu. Özbek, transfer konusunda çarpıcı mesajlar verdi.

Barış Özbek: "Galatasaray'ın 11'inde sürekli oynayacak kapasitede değil, ‘Dur’ demenin vakti geldi"

Futbolculuk döneminde Trabzonspor ve Galatasaray formaları giyen Barış Özbek, büyük takımların gündemine yönelik açıklamalar yaptı.

Sporx'ten Emrah Karalinç'in sorularını yanıtlayan Barış Özbek, birlikte futbol oynadıkları Okan Buruk ve Mesut Özil ile ilgili flaş sözler söyledi.

"OKAN BURUK, TORRENT'TEN DAHA ÇOK HAK ETTİ"

Galatasaray'ın şu anki teknik direktörü Okan Buruk ile birlikte futbol oynayan Barış Özbek, Buruk'un Galatasaray için en ideal teknik direktör olduğunu şu sözlerle dile getirdi:

"Okan Buruk ile birlikte oynadık. Kendisini insan olarak da çok severim. Hocalığına da çok güveniyorum. Galatasaray'da olmayı hak etti. 'Hak etti mi?' diye soruyorlar ama bu takımda Torrent görev yaptı. Okan Buruk ondan daha çok hak etti! Galatasaray'ın değerlerini bilen bir hoca Galatasaray'a iyi gelecektir. Türkiye'nin bana göre en büyük takımı Galatasaray'dır. Onun bilinciyle sahaya çıkacaklardır. Bu yapıyı, felsefeyi getirilebilecek en iyi hocayı takımın başına getirdiler. Geçen sezonun izlerini silmek elbette kolay olmayacak. Ama Buruk ve ekibi bunun üstesinden geleceklerdir. Galatasaray çok büyük bir camiadır. Okan Buruk'un başarılı olmasını da çok isterim."

"ABDÜLKERİM BARDAKCI, GALATASARAY İÇİN YETERLİ DEĞİL"

Galatasaray'ın bu sezon kesinlikle şampiyon olması gerektiğini ifade eden Özbek, "Lige konsantre olacak Galatasaray. O yüzden şampiyonluk hedefinin kesin olması gerekiyor. Buna göre de oyuncular almak gerek. Futbolu zevk vermiyordu Galatasaray'ın. Oyuncular kendini bırakmıştı. Galatasaray sıradan bir takım havası vermeye başlamıştı! İsimli futbolcudan daha çok ne lazım? Sürekli oynayan, istikrarlı oyuncular gerek. 25-30 maçın altına düşmemiş oyuncu oynatmalısın. Şimdi mesela Abdülkerim Bardakcı Galatasaray için yeterli değil! Galatasaray 11'inde sürekli oynayacak bir kapasitede olduğunu düşünmüyorum. Anadolu takımında iyi oynuyor oyuncular, sonra büyük takımda olmuyor. Alpaslan örneği de var. Bence seviye atlatacak, 11'de oynayacak oyuncular gerekiyor Galatasaray'a. Şampiyonluk için bu bence şart" diye konuştu.

"DUR DEMENİN VAKTİ GELDİ DE GEÇİYOR"

Galatasaray'da oynadığı dönemden örnekler veren Barış Özbek, "Oynadığım dönemde mesela bizde Song, Servet vardı. Arkasında da yine iyi oynayabilecek oyuncular vardı. Galatasaray'a kadro derinliği gerekiyor. Oynadığım dönemde 25 futbolcunun 24'ü milli takımda oynuyordu. Transfer planlamasının da dolayısıyla iyi yapılması gerekiyor. Sağına bakıyorsun Kewell, diğer tarafta Arda, ileride Ümit Karan, Nonda. Bizim kaliteli bir oyuncu grubumuz vardı. Galatasaray gibi bir takım şu anda doğru düzgün bir 11 çıkaramıyor. Sonra gidip Malatyaspor'a Gaziantep'e yeniliyorsun. Buna dur demek gerekiyordu. Dur demenin vakti geldi de geçiyor. Okan Buruk bunu başaracaktır" dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2022, 16:24
YORUM EKLE