Burak Elmas: "Biz bunu yapmaya çalıştık, konuşacak çok zamanımız olacak"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, sarı-kırmızılı camiada geniş çaplı bir birlikteliğin çok zor olduğunu söyledi.

Burak Elmas: "Biz bunu yapmaya çalıştık, konuşacak çok zamanımız olacak"

Galatasaray Kulübü ile GSYİAD arasında Galatasaray Erkek Voleybol Takımı forma sponsorluk anlaşması imzalandı.

Basın toplantısında soruları yanıtlayan Başkan Burak Elmas, 11 Haziran'daki seçimleri anımsatırken sarı-kırmızılı kulüpte geniş bir birlikteliğin artık zor olduğunu ifade etti.

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadı'nda düzenlenen sponsorluk anlaşmasının imza törenine, Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas ile 1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu katıldı.

Toplantıda konuşan Burak Elmas, önemli bir sponsorluk anlaşmasını imza altına aldıklarını belirterek, "Aslında bu aile arasında olan bir sponsorluk anlaşması. Göreve geldiğimizden beri Sayın Başkan İbrahim Hatipoğlu ve ekibiyle çok yakın çalışma fırsatı bulduk. Bu dönemde bizim çok takdirimizi kazandılar. Galatasaray'da hangi yönetim olursa olsun sadece Galatasaray'a hizmet etme içgüdüsüyle hareket ederek, Galatasaray'ın farklı konularına destek veriyorlar. Hakikaten bir Galatasaray derneğinin yapması gereken her şeyi, Galatasaray siyasetinden uzak kalarak eksiksiz olarak yerine getirdiler." ifadelerini kullandı.

1905 GSYİAD'ın sarı-kırmızılı kulübe birçok konuda destek verdiğini aktaran Elmas, "Bugün de bütün yaptıklarını daha büyük bir anlaşmayla taçlandırıyorlar. Bu sadece burada kalmayacak, daha büyük projelere destek verecekler. Bu dernek ile iş birliği yapmaktan büyük gurur duyuyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

Burak Elmas, kulübün voleyboldaki yapılanmasıyla ilgili bir soruyu şöyle yanıtladı:

"Galatasaray bir spor kulübü. Basketbol ve voleybol artık amatör değil. Bir diğer problem de müessese takımları ile kulüp takımlarının mücadele ediyor olması. Burada haksız bir rekabet var. Müessese takımları karlarının belli bir oranıyla takım kurarken, bizler bu fonları oluşturmakta zorlanıyoruz. Biz yönetime geldikten sonra basketbolda bir model oluşturduk. Bunu diğer şubelere de yaymayı amaçlıyorduk. Basketbolda bu başarı elde edildi. Basketbolda bu sene yaratılan sinerjinin örnek olacağını ve diğer branşlara da uygulanarak Galatasaray'ın tekrar hak ettiği yerlerde mücadele edeceğini düşünüyorum."

1905 GSYİAD Başkanı İbrahim Hatipoğlu da dönemleri boyunca kendileriyle yaptığı iş birliğinden dolayı Burak Elmas'a teşekkür ederek, "Galatasaray kulübü büyük bir aile. Bu ailenin reisi de kulüp başkanıdır. Biz de bu kulüp içinde olan bir yapıyız. Sadece kulübe hizmet etmek amacında olan bir derneğiz. Kulübümüze bundan sonra da hizmet etmeye devam edeceğimizin, önümüzdeki dönemlerde de bu anlaşmaları geliştirerek büyüteceğimizin sözünü veriyorum. Hepimiz için hayırlı bir anlaşma olmasını temenni ediyorum." değerlendirmesinde bulundu.

Sponsorluk anlaşmasının bir yıllık olduğunu aktaran Hatipoğlu, kulüpte 11 Haziran'da gerçekleştirilecek olağanüstü seçimli genel kurulda yarışacak başkan adayları Dursun Özbek ile Eşref Hamamcıoğlu'na eşit mesafede olduklarını da sözlerine ekledi.

"Galatasaray'da artık birliktelik çok zor"

Toplantıda soruları yanıtlayan Burak Elmas, yönetimde kaldıkları süreyle ilgili şöyle konuştu:

"Bu süreçle ilgili konuşulacak çok şey var fakat muhakkak icraatın başında olan, başkan ve yönetim kurulu yaptığı hatalardan kaçamaz. Muhakkak icraatın başındaki sevaplar kadar hatalar da yapar. Galatasaray iyi günlerden geçmiyor. İyi bir strateji ve stratejiye bağlı kalması lazım. Biz de bunu yapmaya çalıştık. Uygulamada bazı hatalar olabilir, önemli olan stratejiden uzaklaşmamaktır. Bununla ilgili konuşacak çok zamanımız olacak. Bu süreci bizlerin değerlendirmesinden ziyade Galatasaraylıların değerlendirmesi lazım. Bizim de hatalarımız olabilir. Bundan sonra Galatasaray'da birlikteliğin, geniş çaplı bir birlikteliğin çok zor olduğunu düşünüyorum. Görüş ayrılığı olacak ve taraf belirlenecek. Umarım Galatasaray kazanır."

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2022, 01:07
YORUM EKLE