Burak Elmas: "Satılması söz konusu dahi olamaz"

Katarlıların Galatasaray Adası’nı satın almayı düşündüğü yönündeki iddialar sonrası sarı-kırmızılı kulübün başkanı Burak Elmas açıklamalarda bulundu.

Burak Elmas: "Satılması söz konusu dahi olamaz"

Galatasaray Başkanı Burak Elmas, Galatasaray Adası'nın Katarlılara satılacağı yönünde çıkan haberler ile ilgili Cumhuriyet gazetesine açıklamalarda bulundu.

Burak Elmas: "Galatasaray Adası’nın satılması söz konusu dahi olamaz"

Galatasaray Adası’nın satılması gibi bir opsiyon mümkün değil diyen Elmas, "Galatasaray Adası’nı bizim dönemimizde uzun süren bir hukuki mücadele sonucunda kiracıdan arındırarak tekrar kulübümüze kazandırdık. Galatasaray var oldukça, Galatasaray Adası’nın satılması söz konusu dahi olamaz. Galatasaray hayatta oldukça, Galatasaray Adası’nın satılması gibi bir opsiyon mümkün değil. Galatasaray Adası’nda yapılacak herhangi bir işlemin, kulübümüzün genel kurulundan yani üyelerimizin onayından geçmesi gerekir. Galatasaray genel kurulu böyle bir şeye asla izin vermez. Başta biz asla izin vermeyiz" dedi. 

Doğan Hasol: "Galatasaray’ın satılık malı yoktur"

Sarı-Kırmızılı kulübün eski ikinci başkanlarından Doğan Hasol ise, "Galatasaray Adası kırmızı çizgimizdir. Galatasaray Adası, Galatasaray Spor Kulübü tarihinin bir parçasıdır. Birçok spor dalı orada gelişti. Kürek ve yüzmenin kökenleri orada başladı. Galatasaray Adası, Galatasaray için vazgeçilmez bir değerdir. Galatasaray’ın satılık malı yoktur. Bu böyle biline. Olamaz böyle bir şey. Zaten Galatasaray Adası’nın yıktırılması çok anlamsızdı, yönetimin çok büyük bir hatasıydı. Kiracıyı çıkaracaklarmış. Kiracıyı çıkarmak için evinizi yıkar mısınız?" ifadelerini kullandı. 

Karar üyelerin

2015’te kulüp üyeleri, Galatasaray Adası’nın sosyal tesis olarak kullanılmasına karar vermişti. G.Saray yönetimleri, ada ile ilgili bir işlem için genel kurul yapıp, yetki isteyip, üyelerden onay almak zorunda.

Hukuk mücadelesi

Yıllardır süren davaların ardından Galatasaray, İstanbul 22. İcra Hukuk Mahkemesi’nin, adanın işletmecisinin tahliyesiyle ilgili Sarı-Kırmızılı kulübün lehine verdiği kararı, Yargıtay’ın 1 Mart’ta onadığını açıklamıştı.

Kaynak: Ajansspor

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2022, 20:38
YORUM EKLE