Cenk Ergün, yeni teknik direktör ve yardımcı antrenörle anlaştı!

Seçim tarihinin ileriye atılmasıyla daha fazla zaman kaybetmek istemeyen Eşref Hamamcıoğlu, başarılı teknik Rudi Garcia ile el sıkıştı. Seçimden galip çıkmaları halinde imzalar resmiyete dökülecek.

Cenk Ergün, yeni teknik direktör ve yardımcı antrenörle anlaştı!

Galatasaray'da seçim tarihi bir kez daha değişti. Fırat Develioğlu'nun 30 Nisan'daki kongreye tedbir konulmasının ardından yönetim kurulu yeni bir tarih belirledi. Sarı-kırmızılılar yeni bir terslik olmaması halinde 11 Haziran'da sandık başına gidecek.

Adaylar daha fazla zaman kaybetmek istemezken Metin Öztürk, Okan Buruk'la el sıkıştı. Yabancı teknik adamla çalışmak istediğini açıklayan Eşref Hamamcıoğlu da boş durmadı. Listesinde yer alan Daniel Farke için yapılan "Tecrübesiz" eleştirileri sonrası Rudi Garcia'yı birinci tercihi yaptı.

YARDIMCISI TANRIVERMİŞ

Bunun üzerine sportif direktörlük görevine getirmeyi planladığı Cenk Ergün'ün Fransız hocayla temasa geçtiği ve prensipte anlaştığı ifade edildi.

Hamamcıoğlu, kongreden başkan olarak çıkarsa Garcia iki yıllığına Galatasaray'ın başına geçecek. Ayrıca Garcia'nın yardımcılarından birisinin de Tuğberk Tanrıvermiş olacağı öğrenildi.

Bu arada Ergün'ün Lille'in orta saha oyuncusu Xeka ile anlaşmaya vardığı bildirildi. Portekizli, yeni gelecek hocaya sunulacak ve onay gelirse transfer resmiyete dökülecek.

LILLE'İ ŞAMPİYONLUĞA TAŞIDI

Teknik direktör Rudi Garcia, St Etienne, Dijon, Lille, Marsilya ve Lyon'da görev yaptı. 24 Mayıs'ta Lyon'dan ayrılan 58 yaşındaki teknik adam, Fransız ekibinde 1.88 puan ortalaması tutturdu. Garcia'nın kariyerinde iki kupası bulunuyor. Lille ile 2010-11'de şampiyonluk ve kupa zaferi yaşadı.

Kaynak: Fotomaç

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2022, 12:50
YORUM EKLE