Dursun Özbek: "Dostlarım beni sürekli uyardı, Galatasaray'a ihanet etmek gibi hissettirecekti"

Galatasaray'ın başkan adaylarından Dursun Özbek, göreve gelmeleri halinde küçülmeye gitmeyeceklerini belirtti.

Dursun Özbek: "Dostlarım beni sürekli uyardı, Galatasaray'a ihanet etmek gibi hissettirecekti"

Galatasaray'ın başkan adaylarından Dursun Özbek, Kalamış Tesislerinde tanıtım toplantısı düzenledi.

Sarı-kırmızılı kulübün eski başkanlarından Özbek, aday olmasındaki en büyük etkenin, dostlarının "Şimdi değilse ne zaman?" şeklindeki söylemleri olduğunu dile getirdi.

11 Haziran'daki seçimlere hazırlanan Özbek, küçülmeye gitmeyeceklerini de vurguladı.

Dursun Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

-Çok zorlu günlerden geçiyoruz-

"Galatasaray'ın geleceğini belirleyecek çok zorlu günlerden geçiyoruz. Bildiğiniz gibi dünyamız ekonomik buhranın içinde kavrulurken gerek pandemi koşulları ülkemizin etrafındaki savaşlar ekonomi dahil her şeyi etkiledi."

-Şöyle hayal ediyorum-

"Şartlar ne olursa olsun ne kadar zorlu olursa olsun, Galatasaray'ın misyonunu yerine getirmesi için hiçbir şey engel olamaz. Şöyle hayal ediyorum; 1905'te Ali Sami Yen ve arkadaşlarının kurduğu takım ne badirelerden geçmiş ama faaliyetlerini hiçbir zaman durdurmamışlar ve zaferlerle taçlandırmışlar."

-Hiçbir zaman şartları bahane etmeyeceğiz-

"Galatasaray'ın bir misyonu var. Olimpik sporların ülkemize gelmesi için öncülük etmiş bir kulübüz. Hiçbir zaman zorlu şartlara boyun eğmemiş, şartlar ne olursa olsun zaferle çıkmış bir kulübüz. Hiçbir zaman şartları bahane etmeyeceğiz. Galatasaray'ın en üst noktaya çalışmak için birlikte çalışacağız. Hedefimizde küçülme yok, küçülmenin Galatasaray'a yakışan bir şey olmadığını belirtmek isterim. Galatasaray'ı zirveye taşımak için gereken fedakarlıkları hep birlikte yapmamız lazım."

-Galatasaray'a ihanet etmek gibi hissettirecekti-

"Aday olmamdaki en büyük etkenlerden biri de dostlarımın sürekli beni 'Şimdi değilse ne zaman?' diye uyarmaları. Öyle bir seviyeye geldi ki; bunu reddetmek, Galatasaray'a ihanet etmek gibi hissettirecekti."

Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2022, 11:20
YORUM EKLE