Erden Timur'dan şok eden Fenerbahçe sözleri! "Önce 4'e düşürülmüş, şimdi de 3'e düşürülmeye çalışılıyormuş"

Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Antalya kampında basın toplantısı düzenledi.

Erden Timur'dan şok eden Fenerbahçe sözleri! "Önce 4'e düşürülmüş, şimdi de 3'e düşürülmeye çalışılıyormuş"

Antalya'da basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur, Merkez Hakem Kurulu'ndaki toplantıya ait sızdırılan görüntülerle ilgili açıklamalar yaptı.

Erden Timur, Trabzonspor - Fenerbahçe maçındaki olaylar, Fenerbahçe'nin ligden çekilmek için olağanüstü genel kurul yapacak olması ve Ali Koç'un yabancı hakem önerisini de değerlendirdi.

Timur'un açıklamaları şu şekilde:

"FETÖ İLE BAĞLANTISI OLAN BİR HESAP YAYINLIYOR"

"Dün yayınlanan görüntüleri yayan hesabın önceden farklı bağlantıları varmış. Hatta FETÖ ile bağlantılı olduğu söylenen bir hesap üzerinden bir şey yayınlanıyor. Kesilip, biçilip bir kısmı yayınlanıyor. Hakkı yenen de, hakkı gasp edilen de aynı şeyleri söylüyor. Medyada objektif yorumlar yapılmıyor. Farklı takımlardaki yöneticiler çok daha ağır açıklamalar yapıyor. Hakemler, TFF üzerine çok ciddi baskı uygulanıyor. TFF dik duramıyor. Bugünkü hareketleri, görüntülerin tamamının yayınlanması ise takdire şayan. Sadece hakemin izlemeye çağrıldığı pozisyonların kayıtları değil, VAR kayıtlarının tüm detayları paylaşılsın. Biz bunu istiyoruz. Tüm VAR kayıtları ve seminerler açıklansın, şeffaf olsun."

"FENERBAHÇE, MAĞDUR GİBİ AÇIKLAMA YAPILIYOR"

"Gerçekten kayrılarak, 90+'larda 8-10 puan alan bir takım var. Her hatadan sonra mağdur gibi açıklamalar yapılıyor. Olunamayan şampiyonluklara neden bulmak için bu kadar manipülasyon bu işi bambaşka noktaya götürüyor. Bu kaygı ve korku imparatorluğu çökmeden, insanlara psikolojik baskıyla yapılan zulüm sona ermeden bu işi çözemeyiz. Bunun için de şeffaflık gerek. Türk futbolu için cesur davranalım. Tek çözüm her şeyi şeffaflaştırmak. Aksi halde kirli eller içeride bilgiyi sızdırıyor. Oradan Amerika'ya gidiyor. Kirli bir organizasyon buraya getiriyor. Bu kirliliklerin son bulması için tek çözüm şeffaflık."

"BUNLARIN AÇIKLANMASI LAZIM"

"Önceden kurgulanmış bir şey TFF'den sızdırılıyor, kırpılıyor. İki tane maç var. Biz çıkıp konuşmuyoruz bile. İletişim fakültesi olan değerli üniversitelerimiz kulüplerin iletişim süreçlerini incelesinler. Kim bu işi gerçekten geriyor, kim manipüle ediyor, kim medyaya baskı yapıyor bunların da açıklanması lazım."

"BİRİSİNE BİR ŞEY OLACAKSA ŞAMPİYONLUĞUN HİÇBİR ÖNEMİ YOK"

"İki takım da Türk futbolunun en önemli kulüplerinden. Kimsenin tırnağının kanamasından kıymetli değil hiçbir şey. Birisine bişey olacaksa şampiyonluğun hiçbir önemi yok. Herkes karşısındakini kardeşi, çocuğu olarak görsün. Galatasaray - Fenerbahçe maçı İnşallah düzgün bir şekilde oynansın."

"YERE DÜŞMÜŞ İNSANA VURULMAMASI GEREKİYOR"

"Çok boyutlu bir olay. Taraftarın sahaya girmemesi gerekiyor. Maç içerisindeki olaylar var. Suların atılması. Başka maçlarda da oldu. Birçok statta oldu. Sahaya giren taraftar etkisiz hale getirilmişken bırakın futbolu, dışarıda bile yere düşmüş insana vurulmaması gerekiyor. Etkisiz hale getirilmişken üstüne atlanması, tekme atılması da yanlıştır."

"KİM KAVGAYA KARIŞTIYSA PFDK'YA SEVK EDİLMELİ"

"PFDK sevklerinde sürekli oyuncu sayısının azaltılacağı söyleniyor. Olaya karışan insanları sevk edersiniz, ayıklama yaparak sevk edemezsiniz. Kim kavgaya karıştıysa sevk edilmeli. Yerdeki insanlara vuran, koşan insanlara döner tekme atanlar... Sevklerin iki günde yapılması gerekirken baskı yüzünden bunlar oluyor. Neyse adil olan o olsun. Hukuki olan şey; müfettişlerin bu olaya karışan herkesi PFDK'ya sevk etmesidir. Duyduğumuz şu; sayı gitgide azaltılıyor. Önce 4'e düşürülmüş, şimdi de 3'e düşürülmeye çalışılıyormuş"

"FENERBABAHÇE LİGDEN ÇEKİLMEZ"

"Fenerbahçe'nin ligden çekileceğini düşünmüyorum. Tabii ki kendi kararları. Neden bunlar tartışılıyor? 'Bize haksızlık yapılıyor' diyorlar. Bir taraftan biz de diyoruz ki 'bize çok daha fazla haksızlık yapılıyor', başka takımlar da öyle diyor. 

"YABANCI HAKEM SÜPER KUPA MAÇINI YÖNETSİN AMA EVİNE İNSAN GÖNDERMEK YOK"

"Yabancı hakem, Süper Kupa maçını yönetsin diyorsunuz. Yönetsin, bizim için bir sorun yok ama yabancı hakemin de evine insan göndermek yok, AVM'de çevirmek yok. 3 tane belirleyelim yabancı hakem, gelsin tüm maçların röntgenini çeksin. Geçmiş yılların hepsi yapılsın hadi? Neden kabul etmiyorsunuz?" ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2024, 15:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
Adem
Adem - 3 hafta Önce

Erden bey, HİSSİYATIMA GÖRE çok yakında sıfırlanır merak etme...

Bayko
Bayko - 2 hafta Önce

Fatih Terime şiddet kullanmadan 9 maç ceza veriliyor. Saha içerisinde öldüresiye vuran oyuncuların cezalarını kuşa çevirin. Böyle hukuk devletimi olur. Ali Koç oyunculara ceza aldırmamamak için pskolojik baskı uyguluyor. FB ligden çekerim diyerek şantaj yapıyor herkezde buna çekme falan geçin bunları. Çekebiliyorsa çeksinde görelim, kolaymı bu işler. Borsada orda burda büssürü finans işlerin olacak FB yi çekerim falan geçin bunları geçin çocukça işler bunlar. Bu kafa ile FB nin başarılı olması mümkünmü. Sen kendi şirketlerini böylemi yönetiyorsun. Tek kelime ile Ali Koç çuvallamıştır.

Adalet terazisi
Adalet terazisi - 3 hafta Önce

Biz FETÖ'nün okunmuş ananaslarını yiyen ve kendi başarısızlığına kılıf arayan gs'ile süper kupa maçını oynamaktan korkup kaçan (Ali Koç ) başkandan kurtulmazsak "BÜYÜK FENERBAHÇE" Diye birşey kalmayacak ortada :(

Galatasaraylılık Ruhu
Galatasaraylılık Ruhu @Adalet terazisi - 2 hafta Önce

Adalet terazisi, 'kılıf arayan' ile GS arasında virgül olması gerek