Ersun Yanal: "Galatasaray, hiç ortada bırakmıyor, Icardi sorunu Fenerbahçe'de olsaydı..."

Galatasaray, Sivasspor karşısında aldığı 6-1'lik galibiyetle şampiyonluğa çok yaklaştı.

Ersun Yanal: "Galatasaray, hiç ortada bırakmıyor, Icardi sorunu Fenerbahçe'de olsaydı..."

beIN SPORTS yorumcusu Ersun Yanal, Galatasaray ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Yanal'ın açıklamaları şu şekilde:

"BU BİR REKOR OLACAK"

"Bence Galatasaray 100 puanı geçecek ve bu bir rekor olacak. Okan hocanın takım içerisindeki hakimiyeti ve yönetim şekline karşı doğru bir performansla cevap geliyor. Her oyuncu kazanmanın içinde var."

"HİÇBİR ZAMAN BİR SORUNU ORTADA BIRAKMIYORLAR"

"Okan hoca zeki ve iletişimi güçlü bir kişi ve çok iyi bir insan. Bu taşların hepsinin doğru yere oturması gerekiyor. Yönetimin, oyuncuların, oyuncuların içinde liderlik yapanların, tavır gösterenlerin... Bunu yönetmek kolay değil. Bunu bir bütün olarak yaptıkları o kadar belirgin ki... Medyayı, taraftarı, yönetimi arkasına alıyor ve bu sorunları çözerken pragmatik olarak çözmeye çalışıyor. Hiçbir zaman bir sorunu ortada bırakıp bunu iletişim olarak kullanmıyorlar."

"ICARDI SORUNU FENERBAHÇE'DE OLSAYDI..."

"Icardi sorunu Fenerbahçe'de olsaydı gelişecek tepkilerin Fenerbahçe'de sorunu çözme şekliyle Galatasaray'da çözme şekli arasında fark var. Galatasaray bu konuyu iyi yöneten bir takım. Şu anda bir çok sorun vardır ama bu sorunları doğru yöneterek bu noktaya geliyorlar. Doğru yönettikleri içinde herkes yerinde çok güçlü ve ağırlık olarak görünüyor"

"LEICESTER CITY NASIL ŞAMPİYON OLDU?"

"Bireysel performansların gelişmesi için ortamın uygun olması gerekiyor. Şampiyonluklar ortamların uygun olduğu ortamlarda gelen alanlardan birleşerek gelir. Leicester City nasıl şampiyon oldu? Öyle bir ortam yarattılar ki yaratılan ortamda herkesin bireysel performansı üst seviyeye taşındı. Onların da hepsi o performansını takıma verdiler"

"GALATASARAY, ÇOK İNATÇI"

"Galatasaray top rakibe geçince çok inatçı. Top kendilerine gelince çok öz güven içinde. Gelişen öz güvenlerini sonuca yansıtmak konusunda tutumları o kadar kolektif ki..." ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 07 Mayıs 2024, 01:10
YORUM EKLE