Galatasaray'da ameliyat şoku! Şampiyonlar Ligi maçlarını kaçıracak! Lisansı askıya alınabilir!

Galatasaray'da Kaan Ayhan ile ilgili zorlu bir karar süreci yaşanacak.

Galatasaray'da ameliyat şoku! Şampiyonlar Ligi maçlarını kaçıracak! Lisansı askıya alınabilir!

Süper Lig'in son şampiyonu Galatasaray'da Kaan Ayhan telaşı yaşanıyor. 

AMELİYATI ERTELENMİŞTİ

Başarılı oyuncu, EURO 2024'te milli formayı giyince ameliyat tarihi de ertelenmişti. Lig biter bitmez ameliyat olması planlanan Kaan Ayhan, Avrupa Şampiyonası'nda oynayınca hesaplar tutmadı. 

MAÇLARA İĞNE İLE ÇIKTI

Türkiye, kupaya çeyrek finalde veda ederken ligden sonra Euro 2024'te de pek çok maça iğne ile çıkan 29 yaşındaki oyuncunun ameliyat zamanı geldi. 

TEDAVİ SÜRESİ 3-4 AYI BULABİLİR

Kısa bir tatil yapacak olan olan Kaan Ayhan'ın tahminen Temmuz ayının üçüncü çeyreğinde ameliyat olması planlanıyor. Kulüp doktorlarının planlamasına göre Kaan'ın ameliyat sonrası rehabilitasyon süresi ise 3-4 ayı bulacak.

ŞAMPİYONLR LİGİ'NDE OYNAYAMAYABİLİR

Böyle bir durumda Kaan Ayhan'ın en yakın sahalara dönüş tarihi Kasım - Aralık olarak tahmin ediliyor. Eğer bu gerçekleşirse teknik direktör Okan Buruk, Kaan Ayhan'ın adını Şampiyonlar Ligi grup maçları için UEFA'ya bildirmeyecek.

LİSANSI ASKIYA ALINABİLİR

Kaan Ayhan planlandığı gibi bu ay sonunda ameliyat olursa, lisansının askıya alınması gündeme gelecek. Böyle bir durumda Kaan Ayhan, takımını Şampiyonlar Ligi'nin grup aşamasında da yalnız bırakabilir. Son kararı Okan Buruk ile oyuncunun kendisi verecek.

Kaynak: Yeni Asır

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 10 Temmuz 2024, 15:19
YORUM EKLE