Galatasaray için flaş açıklama! "Şu an Galatasaray'da oynayan 7 futbolcu..."

Galatasaray, Konyaspor deplasmanından mağlup olarak ayrılmasına rağmen haftayı lider kapattı.

Galatasaray için flaş açıklama! "Şu an Galatasaray'da oynayan 7 futbolcu..."

Milliyet Gazetesi spor yazarı Osman Şenher, Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulundu.

Şenher'in açıklamaları şu şekilde:

Galatasaray’ın kulislerinde kongre sırasında, “Dursun Özbek seçilse de ne yapabilir? Kulübün borcu çok fazla. Ağustos ayında bankalara faiz ödenecek, futbolcuların alacakları da bir servet tutuyor. Takım ligi 13. bitirmiş. Bu kadro yetersiz. Doğru dürüst transfer yapmazsa bu sezon küme düşer” diye konuşuluyordu. 

Bugün ise o karamsarlığa kapılan insanlar göğsünü şişirip çok mutlu şekilde sokaklarda dolaşıyor. İdari, mali ve sportif alanda başkan ve yönetimi resmen tarih yazıyor. 

Buna rağmen daha hala eleştirenler var. Bu eleştirenler eminim kulübün iyi bir noktaya gelmesini istemiyorlar ve dünyadan haberleri yok. Sokağa çıkmazlar, maça gitmezler. Sonra da ‘neden bu kadar transfer yaptın’ diyerek başkanı eleştirirler. 

Önce şunu söyleyeyim bu takım 14 hafta yenilmedi. Uzun bir aradan sonra gelen ilk mağlubiyet olan Konyaspor maçını ise ‘kaza’ olarak kabul edip abartmamak lazım. 

"7 OYUNCUYU TRANSFER TEKLİFLERİ VAR"

Deprem felaketinden sonra ilk maçını kazandı, ikincisinde yenildi ama yine lider durumda. Stada her maç 47 bin taraftar geliyor. Hepsi de çok mutlu. Şu an takımda oynayan yedi futbolcuya Avrupa’nın önemli kulüplerinden iyi paralarla transfer teklifleri var. Başkan futbolcuları satma kararı verse, sezon başı transfere harcanan paradan yüzde 50 daha fazlasını kasaya koyar.

Yapılan bütün transferlerin hepsi bir değer. Giydikleri formanın hakkını veriyorlar. Florya, Riva, Mecidiyeköy, Kemerburgaz ve stadın arkasındaki 49 yıllığına kiralanan 60 dönümlük arazi iki yıl içerisinde Galatasaray’ın çehresini değiştirecek. Bunu herkes biliyor ve başkanına inanıyor. Bunun için de çıkan çatlak seslere hiç kimsenin tahammülü yok. 

Sportif açıdan Okan Buruk çok başarılı. Kulübün bundan sonra izleyeceği yol çizilmiş durumda. Avrupa’dan transfer edilecek problemli, ahlaklı yıldız futbolcular Florya’ya gelecek Okan hoca onları parlatacak, yönetim uygun görürse satıp kulübün kasasını dolduracak. 

Baktığınız zaman kulüpte, takımda aksayan hiçbir şey yok. Yöneticilerin hepsi birbirinden değerli. Tamamı canla başla çalışıyorlar. En ufak bir çatlak ses yok. Bu kadar başarıya rağmen Başkan Özbek daha eleştiriliyorsa ‘pes’ demek lazım. 

Ne söyleyeyim, Allah insanlara akıl fikir versin. Demek ki bu insanlar özel ilgi bekliyor. Ama maalesef bu çalışma ortamında, bu kadar koşuşturmada hiç kimse onlara özel ilgi göstermez ve taraftarın hedef noktası olup bol bol hakarete uğrarlar, benden söylemesi. 

Uzatmalar ve kartlar

Türkiye’de oynanan maçlarda ilk devre ve ikinci yarının sonuna eklenen uzatmaların bir standardı yok mu? Bunu hala çözemedim. Galatasaray-Kasımpaşa maçında ilk yarıya iki, ikinci yarıya 9 dakika ilave ediliyor. Dokuz dakika doluyor, hakem Atilla Karaoğlan 4 dakika daha oynatıyor. Hadi 9 dakika oynattın, bu ekstra oynattığın süre neyin nesi? Birçok maçta böyle oluyor, ben bunu çözemedim.

Çözemediğim ikinci konuysa; Galatasaray-Kasımpaşa maçında Donk’un Zaniolo’ya yaptığı hareket direkt kırmızı kart. Konyaspor maçında da Ahmet Oğuz’un Dubois’in kaval kemiğine darbesi yine kırmızı kart. Bu kartlar neden verilmiyor, gerçekten kafama çok takılıyor.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2023, 23:22
YORUM EKLE