Gürcan Bilgiç: "Galatasaray'da formayı giyip sahaya çıkmadıkça olmaz, çok önemli bir oyuncu"

Galatasaray, Şampiyonlar Ligi 2. Ön Eleme Turu'nda Zalgiris Vilnius ile 2-2 berabere kaldı.

Gürcan Bilgiç: "Galatasaray'da formayı giyip sahaya çıkmadıkça olmaz, çok önemli bir oyuncu"

Sabah Gazetesi spor yazarı Gürcan Bilgiç, Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulundu.

Bilgiç'in açıklamaları şu şekilde:

"TAKIMIN AKLI VE FİKRİ KALMADI"

Sezonun ilk maçlarının kendine özgü zorluğunu, Galatasaray'ın geçen sezondan devam eden kadro istikrarı ile aşacağını düşündük. Topa da oyuna da hakim oldular klasik yapılarıyla ama benzer sorunları da yaşadılar. Bir türlü tabelaya yansıtamıyorlardı eforlarını. Icardi'nin yokluğuna, Mertens'in yedekliği eklenince, takımın 'aklı ve fikri' de kalmadı. Zaniolo sadece topla buluştuğunda oyunda göründü, Barış Alper dar alanda tutuklu kaldı, Kerem kendi oyununu merkeze gelip, yüzü dönük şekilde pas merkezi olmakla buldu.

"MUSLERA'NIN BURNUNUN DİBİNE GELDİ"

Yine de kaos içinde fırsatlar buldular. Rakip de Muslera'nın burnunun dibine geldi bir kez ilk yarıda. Futbolu çıkmaza sürükleyip, sadece fırsat anlarına odaklanan sistem, Galatasaraylı oyuncuların enerjisini de geriye çekti.

"KALABALIKTAN ÇARE UMDULAR"

İkinci yarı başında gelen Zalgiris golü ile birlikte 'futbolun cilvesi' konulu sohbetler başladı muhtemelen. Maçı böyle bitirmek isterken, Galatasaray'ı ceza sahasına davet eden Litvanya takımı kalabalıktan çare umdu.

"MERTENS HAMLESİ TOPU DAHA AKILLI YAPTI"

Bir hata yetecekti G.Saray'a… Okan hocanın Mertens hamlesi, topu daha akıllı yaptı. Ardından muhtemelen krizin önünü kesecek iki golü buldular.

"ICARDI SAHADA OLMADIKÇA..."

Icardi dokuz numarayı giyip sahada olmadıkça, bu tip maçların çok yaşanacağını söylemek yanlış olmaz. Çünkü 1-9-1 rakiplerin ortak taktiği. Bu kadar önemli bir oyuncu Arjantinli.

Üç maçımız daha var iki günde. Bu maç hepsine ders olsun. Zayıf takım diye bir şey yok. Direnen, mücadele eden her takım, problem çıkarma adayıdır.

Kaynak: Sabah
 

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2023, 00:19
YORUM EKLE