Levent Tüzemen: "Galatasaray'da iki oyuncu sorun çıkarttı, duyduğuma göre Arabistan kulüpleriyle görüşecek"

Galatasaray, tarihi sezonda şampiyonluğa ulaşarak 24. şampiyonluğunu elde etti.

Levent Tüzemen: "Galatasaray'da iki oyuncu sorun çıkarttı, duyduğuma göre Arabistan kulüpleriyle görüşecek"

A Spor yorumcusu Levent Tüzemen, Galatasaray'ın gündemini değerlendirdi.

Tüzemen'in açıklamaları şu şekilde:

"EN KRİTİK NOKTA PARA"

"Galatasaray'ın başarılı olmasında en kritik nokta para unsuru oldu. Yönetim oyuncuların maaşlarını hiç geciktirmedi. Oyuncuların ödemelerini tıkır tıkır yaptı. Özellikle yabancılar bu konuda çok hassaslar. Hepsinden verim almayı başardılar. Zaman zaman Wilfried Zaha, son dönemeçte Hakim Ziyech sahneye çıktı. Mauro Icardi, Lucas Torreira, Dries Mertens, Fernando Muslera gibi isimler zaten baş aktör."

"BERKAN KUTLU'YA İTALYA YARAMIŞ"

"Berkan Kutlu'yu geldiğinden beri en çok eleştirenlerin başında geliyordum ama İtalya kendisine yaramış. Top kapmayı, rakibi kovalamayı ve şut atmayı öğrenmiş. Tıpkı Bruma gibi. O da Real Sociedad macerasından sonra başka bir seviyeye evrilmişti."

"SADECE İKİ OYUNCU SORUN ÇIKARTTI"

"Galatasaray'da sezon başından beri sadece iki oyuncu sorun çıkarttı. Wilfried Zaha ve Sergio Oliveira. Okan Buruk, bu sıkıntıların üstesinden geldi. Geçen sezon Bafetimbi Gomis'te aynısı yaşanmıştı. Ufak tefek başka şeyler de oldu ama kol kırıldı, yen içinde kaldı."

"KEREM AKTÜRKOĞLU YETKİ VERMİŞ"

"Duyduğum gelişmeyi söylüyorum; Kerem Aktürkoğlu, Suudi Arabistan kulüpleriyle görüşmesi için menajerlere yetki vermiş. İlerleyen haftalarda gelişmeler yaşanabilir."

"OKAN BURUK, EGOLU DEĞİL"

"Galatasaray'da bir Okan Buruk faktörü gördük. Hiç egolu değil. Eleştiriyi kabul eden, mütevazi bir insan. Böyle olunca sürekli kendini güncelliyor ve geliştiriyor."

"ERDEN TİMUR, GALATASARAY'DA DEVAM ETMELİ"

"Galatasaray'da hemen hemen tüm işlerin üstesinden gelen bir Erden Timur var. Galatasaray'da kalmalı ve görevine devam etmeli. Bakın Galatasaray gibi bir kulüpte ön plana çıkmak kolay bir şey değil. Kimseye nasip olmaz. İşleyen düzen devam etmeli." ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 29 Mayıs 2024, 18:45
YORUM EKLE