Mauro Icardi: "Galatasaray'da efsane olmak istiyorum, asla unutmayacağım"

Galatasaray'ın Arjantinli yıldızı Mauro Icardi, UCL Magazine'e verdiği röportajda sarı kırmızılılarda efsane olmak istediğini söyledi.

Mauro Icardi: "Galatasaray'da efsane olmak istiyorum, asla unutmayacağım"

Şampiyonlar Ligi'nde gruplara kalmada önemli etken olan Mauro Icardi, UCL Magazine'e konuk oldu ve önemli açıklamalarda bulundu. Tecrübeli golcü ayrıca Galatasaray'da efsane olmak istediğini de söyledi.

"BU GOLÜ ASLA UNUTMAYACAĞIM"

"Bazı oyuncuların özel yetenekleri vardır, benimki ise gol atmak" diyen Mauro Icardi, "Molde'ye karşı attığım gol benim için önemliydi çünkü kariyerimdeki 200. golümdü. Şampiyonlar Ligi'nde gol atmak harikaydı. Güzelliği ve önemi nedeniyle bu golü asla unutmayacağım. O anda hareketlenmemi sağlayan şey nereye gideceğimi gösteren içgüdüydü. Havadan gelen topun nereye düşeceğini sadece tahmin ettim. Savunmalar için bu toplar her zaman tehlikelidir. Savunma da kaleci de o vuruşu beklemiyordu. Tekrar izlediğinizde olağanüstü bir gol olduğunu görüyorsunuz."

"PARİS'TEKİ DÖNEMİM İYİYDİ AMA..."

"Inter'deki dönemim iyi bir tecrübeydi. Takımın kaptanıydım ve neredeyse her yıl 20 gol barajını aştım. Paris'teki dönemim iyidi ama sonlara doğru bozulmaya başladı. Önemli tecrübeler edindim. Takım için kritik olmadığım dönemlerde başka şeyler keşfettim. Farklı antrenman metodları ve gelişme yolları buldum. Paris bu açıdan yardımcı oldu."

"GALATASARAY'DA TEKRAR KANITLAMA FIRSATI BULDUM"

"Ben Galatasaray'a gelip her zaman yaptığım şeyi tekrar kanıtlama fırsatı buldum. Kendime yeni amaçlar ediniyorum. Açıkçası ilk andan beri çok iyi hissettiğim bir kulübe geldim. Arjantin'de futbolla yatıp futbolla kalkarız. Burada da benim dikkatimi çeken en büyük şey taraftarın tutkusu oldu. Bazıları, eğer Türkiye'deyseniz Avrupa'nın elit seviyesinde oynamadığınızı ve saldığınızı düşünüyor. Ben ise tam aksine Türkiye'de rekabetçi olup çok önemli başarılar kazanmak istiyorum."

"GALATASARAY'DA EFSANE OLMAK İSTİYORUM"

"Ben futbola başladığımdan beri; kişiliğim, karizmam ve karakterim hiç değişmedi. Ben buyum! Galatasaray'da futbola son derece tutkun taraftarlar olduğunu gördüm ve onlarla gerçekten çok iyi bir bağ kurduk. Galatasaray'da efsane olmak istiyorum." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamımızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2023, 13:28
YORUM EKLE