Mehmet Demirkol: "Galatasaray'da kaptan olacağı konuşuluyor, bir anda yükselişe geçti"

Galatasaray, rekorlar kırdığı sezonda Fenerbahçe'nin önünde şampiyonluğu elde etmeye çok yaklaştı.

Mehmet Demirkol: "Galatasaray'da kaptan olacağı konuşuluyor, bir anda yükselişe geçti"

Socrates Dergi yorumcusu Mehmet Demirkol, Galatasaray ve Fenerbahçe ile ilgili yorumlarda bulundu.

Demirkol'un açıklamaları şu şekilde:

"İKİ TAKIM DA RAHAT"

"Galatasaray, kendi evinde Fenerbahçe'yi yenip şampiyon olmak isteyecek. Fenerbahçe'nin ise kazanmaktan başka çaresi yok. İki takım da rahat. Ortada zor bir denklem yok. Fenerbahçe kazanabilir mi? Kazanabilir ama Galatasaray'ın yine çok büyük avantajı var. Belki de son hafta Konyaspor rahat edecek ve Galatasaray'a zaten 1 puan yetecek."

"OKAN BURUK, BÜYÜK FARK YARATTI"

"Okan Buruk'un sezon başından beri dokunuşları büyük fark yarattı. Büyük iş başardı. Sezon başında Barış Alper Yılmaz yedek oturuyordu, bugün 'Sezonun en iyi oyuncusu olabilir mi?' diye tartışıyoruz. Dries Mertens yedek oturuyordu. Kerem Demirbay bir anda yükselişe geçti. Gelecek sezon kaptan olacağı konuşuluyor. Berkan Kutlu 6 ay gitti, daha sonra geldi ve takıma katkı sağlıyor. Devre arasında kadroya katılan Vinicius bir şeyler katıyor, Kasımpaşa maçında sahneye çıktı. Kısacası evrensel bir teknik direktörlük sergiliyor. Wilfried Zaha ve Kerem Aktürkoğlu'nu kesiyor. Sergio Oliveira denklem dışı kalıyor. Bize bunları da anlatıyor."

"BAŞARISIZ DEĞİLLER"

"Galatasaray ve Fenerbahçe, bu sezon başarısız değiller. Fenerbahçe'nin 2.58 puan ortalaması var. Sezon başında Okan Buruk'a 'Fenerbahçe 2.58 puan tutturacak' deseler. O da 'Haydi ya, kaçıncı hafta şampiyon olacaklar?' diye kendi kendine sorardı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 16 Mayıs 2024, 20:28
YORUM EKLE