Osman Şenher: "Fenerbahçeliler bile söylüyor, eminim ki Galatasaray alacak"

Galatasaray'da Mauro Icardi çılgınlığı yaşanıyor. Sarı kırmızılı taraftarların gönlünden taht kuran Arjantinli yıldızın bonservisini almak için çalışmaları sürüyor.

Osman Şenher: "Fenerbahçeliler bile söylüyor, eminim ki Galatasaray alacak"

Milliyet Gazetesi spor yazaru Osman Şenher, Galatasaray ile ilgili yorumlarda bulundu.

Şenher'in açıklamaları şu şekilde:

Galatasaray’ın tarihine geçmiş birçok futbolcu var. Metin Oktay hiçbir zaman unutulmaz. Hatta derler ki Metin Oktay ile beraber taraftar sayısı yüzde yüz arttı. Daha sonra Hagi fırtınası oldu. Rumen futbolcu da unutulmazlar arasına girdi. Şimdi de Icardi fırtınası esiyor. 

"BU KADAR POZİTİF BİR FUTBOLCU GÖRMEDİM"

Ben hayatımda bu kadar pozitif bir futbolcu görmedim. Bugün kulüp 50 bin bileti dört dakika içinde satabiliyorsa, kombineler iki günde tükeniyorsa bunda Icardi’nin payı çok büyük. Okullarda annesi, babası Fenerbahçeli olan çocuklar bile Icardi diyor, başka bir şey söylemiyor. 

"BEN EMİNİM Kİ GALATASARAY ALACAK"

Ben eminim ki; Galatasaray’ın başarılı yönetimi, Mauro Icardi’nin bonservisini mutlaka alacak. Bundan taraftarın hiç şüphesi olmasın. Bu konuda herhalde Fenerbahçe maçından sonra açıklama yaparlar veya şampiyonluk töreninde 50 bin taraftar önünde yıldız futbolcuyla sözleşme imzalarlar. Muhakkak bunun bir şovu olacak, olmalı da. 

Sarı-kırmızılıların maçları şova döndü. Icardi golünü atıyor, bütün stat ‘Aşkın olayım’ şarkısını söylüyor. Taraftar şarkıyı söylerken Icardi ellerini açıp Allah’a şükrediyor. Daha sonra da tribünleri alkışlıyor. Futbolun şov yönünü mükemmel yapıyor. Maçı seyreden herkesin modu değişiyor. Galatasaray yönetimi bu fırsatı değerlendirir. 

"ÇOK AKILLI BİR FORVET"

Icardi çok akıllı bir forvet. Her şeyden önemlisi kiralık geldiği takımda zirve yaptı. Taraftarıyla bütünleşti. ‘Ben değil, biz’ diyen bir hocayla çalışıyor. Dünyanın neresine giderse gitsin bu atmosferi yakalayamayacağını gayet iyi biliyor. Bunun için de her zaman ilk tercihinin Galatasaray olduğunu söylüyor. Mertçe, Paris Saint Germain kulübünü arayıp ‘Galatasaray’a kolaylık gösterin, ben futbol hayatımı burada devam ettirmek istiyorum’ diyor. 

Başkan mutlu, teknik direktör mutlu, takım arkadaşları mutlu ve taraftarlar çok mutlu... Bu ortam devam edecek. Daha fazlasını konuşmak için çok erken, ama Avrupa kupaları için kulübün çok büyük hazırlıklar yaptığını iyi biliyorum. Her şeyin hayırlısı olsun. Galatasaray çok iyi idare ediliyor. Yönetim futbol çıtasını öyle bir yere koyuyor ki, herhalde önümüzdeki seneler taraftarın bu mutluluğu devam edecek. 

"UEFA KARIŞMAZ"

TFF’nin eleştirilecek birçok tarafı var. Zaten eleştiriyoruz da... Aldığı en doğru kararlardan biri, depremden sonra Hatayspor ve Gaziantep FK’nın oynamış olduğu maçları tescil edip, kalan maçlarda hükmen mağlup sayılması oldu. Bu çok yerinde bir karar. 

Önce şunu söyleyeyim; oynanmış tescil edilmiş maçlar hiçbir türlü değiştirilemez. Bir tane misal vereyim; Kayserispor hem Hatay’a hem Gaziantep’e gitmiş ve iki galibiyet almış. Bu maçları yok sayabilir misiniz? Galatasaray bir devre 10 kişi oynadığı maçta Gaziantep’i yenmiş. Fenerbahçe yine deplasmanda son dakikada attığı golle üç puanı almış. Büyük bir emek vermişler kazanmak için.

Federasyon da bunları düşünerek bunun gibi oynanmış maçların skorlarını tescil edip mevcut karara varmış. Bu karar, UEFA’ya da gidilse, FIFA’ya da gidilse hiçbir türlü değişmez. UEFA zaten ülke federasyonlarının kendi kararlarına asla karışmıyor. Bunun için patırtı ve gürültüye gerek yok, şampiyon olan takıma da saygı duyulması gerekir. 

Kaynak: Milliyet

Güncelleme Tarihi: 27 Mayıs 2023, 02:15
YORUM EKLE