Osman Şenher: "Galatasaraylı olup da gözyaşı dökmeyen bir kişi yoktu, bunun faturası çok ağır olacak"

Galatasaray ve Fenerbahçe arasındaki gerilim her geçen gün biraz daha artıyor.

Osman Şenher: "Galatasaraylı olup da gözyaşı dökmeyen bir kişi yoktu, bunun faturası çok ağır olacak"

Galatasaraylı gazeteci Osman Şenher, Galatasaray ve Fenerbahçe arasında yaşanan demeç savaşlarına sert tepki gösterdi.

Şenher'in açıklamaları şu şekilde:

"HERHALDE ONLARIN KEMİKLERİ SIZLIYORDUR"

İki büyük kulüp, Türkiye’nin yarısı demek. Bu büyük camialar birbirlerini ‘terör örgütü’ olmakla suçluyor. Bu ne kadar ayıp ve günah. Her iki kulübü tutan kesimler içinde, ülkesi için şehit olmuş birçok insan var. Herhalde onların kemikleri sızlıyordur. Bu çamur atmalar, itibarsızlaştırmalar tam gaz gidiyor. Bunu konuşanların vicdanları rahat mı, bilmiyorum. 

"LANET OLSUN ŞAMPİYONLUĞA"

Lanet olsun şampiyonluğa! Futbol buysa, futbola da lanet olsun. Resmen Türkiye’yi bölüyorlar. Daha doğrusu oyuna geliyorlar farkında değiller. Benim ailemde kırk tane Fenerbahçe kongre üyesi var. Bir o kadar da Galatasaray kongre üyesi var. Hepsi de cumhuriyetin bekçisi insanlar. Bu insanların terör örgütüyle ne işi olabilir!

"AZİZ YILDIRIM İÇİN GÖZYAŞI DÖKMEYEN BİR TANE GALATASARAYLI YOKTU"

Eski Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım tutuklandığı zaman benim ailemdekiler sokaklara döküldü. Ben üç kere kendisini ziyarete cezaevine gittim. Bu ziyaretlerde gözyaşlarımı tutamadım, hüngür hüngür ağladım. Yine çevremde, ailemde kim varsa Çağlayan’a gitti. Bu insanlar terörist mi? Size yemin ediyorum; Galatasaraylı olup da o gün Aziz başkan için gözyaşı dökmeyen bir kişi yoktu. 

"İÇİME SİNDİREMİYORUM"

Ve şimdi geldiğimiz noktaya bakın... Başkanlar birbirlerini terör örgütüyle beraber olmakla itham ediyor. İşin en kötü tarafı da oyuna geldiklerinin farkında değiller. Bu kavgaya sevinenlerin ekmeğine yağ sürüyorlar. Kulüp başkanlarının ne derdi varsa, kulüplerini karıştırmadan her türlü kavgayı edebilirler, beni ilgilendirmiyor ama terörle ilgili yakıştırma yapmalarını içime sindiremiyorum. 

"BU GÜREŞ BAŞKANLAR ARASINDA GEÇSİN"

Diğer bir konu kulüplerin lehine yapılan hataları hiç kimse söylemiyor. Madem çok mertsiniz onları da söyleyin. Nasıl aleyhinize yapılan hataları şakır şakır konuşuyorsanız, onları da konuşun biz de sizi alkışlayalım. İki takımın 50 milyon taraftarını birbirine düşürüyorsunuz. Benim tavsiyem bilek güreşi yapmak istiyorsanız, kulüpleri işin içine sokmadan yapın, bu güreş başkanlar arasında geçsin. 

"BUNUN FATURASI ÇOK AĞIR OLACAK"

Çok yanlış yoldasınız. Bunun faturası çok ağır olacak. Aileleri bile birbirine düşüreceksiniz. Konuşurken dikkatli olun, tribünlere oynamayın.

Kaynak: Osman Şenher / Milliyet

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2024, 13:07
YORUM EKLE
YORUMLAR
suleymansen
suleymansen - 1 ay Önce

Bu Ali ço ne istiyor Osman abi, Dursun abi yaşlı ama Aliço istiyorsa erkek gibi çıksın Erden başkan ile güreş yapsın kim kimi yenerse, yahu ne hakkı var topluma kin ve düşmanlik saçmaya, aynı evden 2 kişi bile düşman oldular, ben de yapı kredi hesaplarımı kartlarımı kapattım, arçelik ve Beko almıyorum artık olanların da üstlerine boya sürdüm. 1989 da FB, Bordeaux ü elerken sevinçten havalara uçmuş tum şimdi kendime lanet eder hale geldim artık biz de onlar gibi zamanında Barcelona yı Galatasaray a karşi tutan Çavuşoğlu gibi Olimpiyakos ü mu tutalım. Futbolu ne hale getirdin lâ oğlum Alo