Taylan Antalyalı: "Beni Galatasaray’a getirdi, nasip olur mu bilmiyorum"

Galatasaray'ın milli futbolcusu Taylan Antalyalı, sarı-kırmızılı kulüpteki kariyeri hakkında değerlendirmede bulundu.

Taylan Antalyalı: "Beni Galatasaray’a getirdi, nasip olur mu bilmiyorum"

Galatasaray'ın orta saha oyuncusu Taylan Antalyalı, Türkiye gazetesine gündeme dair açıklamalarda bulundu. 

"ORASI GALATASARAY KÜLTÜRÜNDE VAR"

“Bu sezon proje olarak değişime gittik. Birçok yeni isim geldi. Çoğu da genç oyuncuydu” diyen ve ligde başarısız bir sezonu geride bıraktıklarını belirten Taylan Antalyalı “Avrupa kulvarı farklıydı. Çünkü orası Galatasaray’ın kültüründe var. Ayrı bir konsantrasyon geliyor kendiliğinden. İsterdik ki finale ve kupaya kadar gidelim ama olmadı” dedi.

"ELEŞTİRİLERE MARUZ KALDIM"

Yeni bir sayfa açacaklarını belirten sarı kırmızılı oyuncu “Gelecek sezon hem Galatasaray hem de benim için çok daha iyi olacak. Geçen sezon başı kampını kaçırmıştım. Bu yaz her zamankinden daha çok çalışıp çok daha iyi bir Taylan izlettireceğim. Dönem dönem eleştirilere maruz kaldım. Ki haklı yanları da vardı ama onlardan önce ben kendimi eleştiririm ve hatalı gördüğüm yanları düzeltmek için çok çaba harcarım" diye konuştu.

"İLK SIRADA OLMAK ZORUNDASINIZ"

Sarı-kırmızılı kulüpteki başarı kriterinden bahseden milli futbolcu, "Çok emek harcıyoruz ve karşılığını almak istiyoruz. Galatasaray’ın ikinciliği başarısızlıktır. Eğer sarı kırmızılı formayı giyiyorsanız hem şampiyon olmak hem de her kulvarda ilk sırada olmak zorundasınız” ifadelerini kullandı.

"GALATASARAY, BENİM HAYALİMDİ"

Taylan, futbolu sarı-kırmızılı kulüpte bırakmak istediğini belirtirken “Galatasaray formasıyla sahaya çıktığım her maç benim için unutulmaz. 100. maçımda hepsi gözümün önünden geçti. Kendi kendime ‘hangisi en unutulmazdı’ diye düşündüm. Sahaya parçalıyla çıktığım her anın unutulmaz olduğunu anladım. Çünkü Galatasaray benim hayalimdi. Nasip olur mu bilmiyorum ama hedefimde futbolu Galatasaray’da bu forma altında bırakmak var" dedi.

"FATİH TERİM'İN YERİ ÇOK FARKLI"

Galatasaray'da çalıştığı teknik direktörlere değinen Taylan, “Beni Galatasaray’a Fatih Hoca (Terim) getirdi. Onunla 2,5 sezon çalışma şansım oldu. Bütün Galatasaraylılar gibi benim gözümde de Fatih Terim’in yeri çok farklı. Onunla konuşmak, bir şeyler öğrenmek çok özel. Benim gelişimimde büyük katkısı var. Ayrılığı beni çok üzdü. Sayın Torrent de saha içinde ve dışında da bana çok destek oldu. Benim futbol görüşümle alakalı inanılmaz katkı sağladı" diye konuştu.

Kaynak: Türkiye Gazetesi

Güncelleme Tarihi: 15 Mayıs 2022, 17:22
YORUM EKLE