"Umarım oğlum da Galatasaray forması giyer, Galatasaray'dan gelecek bir teklife her zaman açığız"

Gheorhe Hagi, Galatasaray'ın Şampiyonlar Ligi hedefleri, Mauro Icardi, Okan Buruk ve birçok konu hakkında konuştu.

"Umarım oğlum da Galatasaray forması giyer, Galatasaray'dan gelecek bir teklife her zaman açığız"

Galatasaray'ın efsane isimlerinden Gheorhe Hagi, GSTV'ye açıklamalarda bulundu.

Hagi'nin açıklamaları şu şekilde:

"UMARIM OĞLUM DA GALATASARAY FORMASI GİYER"

"Galatasaray için oynadığım için gururluyum. Ümit ediyorum ki, oğlum da (Ianis Hagi) Galatasaray forması giyer."

"ÇOK ÖZLÜYORUM"

"Galatasaray'ı çok özlüyorum. Constanta'da çok fazla işim var. İnşallah en kısa zamanda bir Şampiyonlar Ligi maçı için İstanbul'a gelmeyi çok istiyorum."

"EN ÖNEMLİ VARLIĞIMIZ ALTYAPIMIZDIR"

"Farul Constanta'nın en önemli varlığı altyapısıdır. En büyük seviyede oynayacak oyuncular yetiştirmeye çalışıyoruz. Takımın yüzde 40-50'si altyapıdan geliyor. Bu bizim kimliğimiz. Çocuklara sürekli yatırım yapıyoruz. Altyapı takımlarında şampiyonluklar yaşıyoruz. Altyapıda son 10 yılın en iyi performanslarını gösterdik. Altyapıdan çok fazla oyuncumuz, milli takımlara kadar yükseldi. U17, U21'e kadar oyuncular verdik. Bununla da çok seviniyoruz. Demek ki böyle bir başarı elde edilebiliyor. Kadın takımını da yeni kurduk. Onlarla da belli bir yere kadar gelmek, şampiyon olmak istiyoruz."

"14 TANE SAHAMIZ VAR"

"Tesislerimizi 14 hektarlık bir alana kurduk. 14 tane sahamız var. Büro ve otel olarak kullanacağımız binanın 5 bin metrenin üzerinde kullanım alanı var. Sene sonunda burayı da açacağız. Tüm kulüp, o binada faaliyet gösterecek. İyi bir altyapıya sahibiz diye düşünüyorum. Sonra oyuncuya, yöneticiye ve ardından paraya sahip olman gerekiyor. Bizim arsalardan 3 dönüm kadar olanı Eğitim Bakanlığı'na sattık. Orada bir okul kurulacak. Akademinin yanında okul olması bizim için önemli. Çocuklarımızın güzel eğitimler alması, yetişmesi bizim için çok önemli. A takım seviyesine ulaşamayan oyuncularımız da alacakları eğitimle yönetici olur, başkan olur. Güzel iş yapmak ve çocuklara iyi bir şans vermek istiyoruz."

"GALATASARAY'DAN GELECEK TEKLİFE HER ZAMAN AÇIĞIZ"

"Galatasaray'dan gelecek bir teklife her zaman açığız. Özellikle altyapı açısından bir istek, talep varsa gerisi çok kolay. Neden olmasın?"

"ŞAMPİYONLUK SEVİYESİNDE BİR BÜTÇEMİZ YOK"

"Şu anki bütçemiz, şampiyonluk seviyesinde bir bütçe değil. Hedefimiz playoffta oynamak. Sürekli olarak ilk 6 takım içerisinde olmalıyız. Geçen sene şampiyonluk şansımız oldu. İyi oyunculara imza attırdık. Bu şekilde şampiyon olduk. Hepimiz iyi performans gösterdik. Romanya'nın en iyi takımı olduk. Gelecek için kulüp olarak Romanya'nın en iyileri arasında yer almak istiyoruz. Bütçeyi biraz daha artırmayı hedefliyoruz. Bu tip gelişimlerle en iyi kulüpler arasında sürekli yer almak istiyoruz. Bunun arkasında teknik olarak altyapımızdan iyi futbolcular yetiştirmek, sürekli bu işi devam ettirmek istiyoruz. A takımımız da Romanya'nın en iyilerinden biri olmalı. Hedefimiz bu ama şu an o seviyede değiliz. Çünkü para! Kulübün başarısı sadece bana bağlı değil, mentalite olarak öyle bir şeyi ancak kurabilirim. Ben böyle doğdum, bunu seviyorum. Burada kollektif bir çalışma var. Kulüpte tek başıma değilim. Hagi Akademisi olsun, Farul Constanta olsun, ben sadece teknik konsepti hazırladım. Gerisi ekip çalışmasıdır. Teknik ekip, yöneticilerimizin yüzde 99'u eski futbolcular."

"GALATASARAY'I HER GÜN TAKİP EDİYORUM"

"Her gün Avrupa futbolunu takip ediyorum. Galatasaray'ı da her gün takip ediyorum. Benim mesleğim futbol. Bilgi alma amaçlı olmak herkesi takip ediyorum. Bunu içten değil de Köstence'den takip edebildiğim kadar ediyorum. Avrupa'da iyi bir başlangıç yaptı Galatasaray. Güzel bir kadro, güzel bir ekip var. Finansal olarak da kulüp iyi seviyede düşünüyorum. Avrupa'da kendini göstermiş futbolcular var. Çok güzel bir kadro kuruldu. Bundan sonra devamını bekliyoruz. Ümit ediyorum ki Galatasaray, Şampiyonlar Ligi gruplarından çıkar. Galatasaray söz konusuysa hiçbir şey imkansız değildir. Yıllar önce bu başarı kazanıldı. Avrupa'nın en iyi takımı olmayı hedefliyor Galatasaray, çünkü daha önce Avrupa'nın en iyisi oldu. Galatasaray, bir Avrupa takımıdır. Avrupa'da başarılar kazanmıştır. Benim için her başarı gelebilir, imkan dahilindedir. Neden Galatasaray bir gün Şampiyonlar Ligi'ni kazanmasın."

"GALATASARAY'A HER İKİ KULVARDA DA BAŞARI TEMENNİ EDİYORUM"

"Galatasaray'ın her mevkide çok iyi oyuncuları var. Büyük isimleri transfer ediyorsunuz ama o takımı kurmak zor olabiliyor. Güzel futbol oynayacak bir takım kurmak çok zor bir şey. Tek sonuç kazanmak olmalı tabii ki, başka sonuç kabul edilemez. Ben umuyorum ki, Galatasaray geçen seneye göre daha iyi bir sene geçirir. Hem ligde hem de Avrupa'da mücadele ediyor. Her iki kulvarda başarı temenni ediyorum."

"GALATASARAY İÇİN HERTÜRLÜ BAŞARI İMKAN DAHİLİNDE"

"Bayern Münih ve Manchester United büyük kulüplere saygı duymak lazım. Yenilmek normaldir. Bana göre Galatasaray da çok büyük bir kulüptür. Bayern Münih ve Manchester United ile eşittir. Old Trafford'da kazandı Galatasaray, Bayern Münih'e karşı 70 dakika eşit ve çok iyi oynadı. Son 30 dakikayı biraz daha çalışmak lazım, Bayern Münih gibi takımları yenmek için. Gördüğüm oyun beni sevindirdi. Galatasaray için her türlü başarı imkan dahilinde. Kulübün arkasında büyük bir tarih var. Çok iyi oyuncuları transfer etti. Şu an o performansları gösterme zamanıdır."

"ICARDI ÇOK ÖNEMLİ BİR OYUNCU"

"Dünyanın en iyi futbolcularından biri Galatasaray'da oynuyorsa ona sevinmek, övünmek, mutlu olmak lazım. Her bir takımın Icardi gibi bir golcüye ihtiyacı var. Galatasaray'da böyle bir golcü var. Dünyanın en iyilerinden biri. Umut ediyorum ki böyle devam eder. Çok önemli bir oyuncu."

"OKAN BURUK'UN ÖNÜNDE YENİ BİR MEYDAN OKUMA VAR"

"Okan Buruk, geçen sene taraftarın istediği şampiyonluğu getirdi. Şu an önünde yeni bir meydan okuma var. Geçen sene başardıklarını bu sene tekrar etmesi lazım. Galatasaray'da büyümüş, çok iyi tanıyan biri. Kendisine başarılar diliyorum."

"GALATASARAY TARAFTARI 1 NUMARA"

"Galatasaray taraftarı her zaman 1 numaradır. Takımı bırakmasınlar, destek olsunlar, yanlarında olsunlar. Oyuncuların, onlara ihtiyacı var. O ruhu, o motivasyonu, adrenalini veren taraftardır. Galatasaray'ı sevmeye devam etsinler." ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2023, 19:02
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Baki
Ali Baki - 4 hafta Önce

Fanatik Galatasarayliyim Galatasaray Sampiyon Külüpler Kupasini Alacak