Maçın hakemi Atilla Karaoğlan'dan Aboubakar'ın yumruğu için şok açıklama

Galatasaray - Başakşehir maçının VAR hakemi olan Özgür Yankaya, dün akşam Beşiktaş - Giresunspor maçında yine VAR hakemi olarak görev yaparken Aboubakar'ın yumruk attığı pozisyon için maçın hakemi Atilla Karaoğlan'ı uyarmamıştı.

Maçın hakemi Atilla Karaoğlan'dan Aboubakar'ın yumruğu için şok açıklama

Spor Toto Süper Lig'de dün akşam oynanan maçta Beşiktaş, 1-0 geriye düştüğü maçta Giresunspor'u 3-1 mağlup etti.

Karşılaşmanın ilk yarısında siyah beyazlı takım kontra atağa çıkarken Aboubakar ile Giresunsporlu futbolcu arasında yaşanan pozisyon çok tartışıldı. Hakem Atilla Karaoğlan'ın pozisyonla ilgili söylediği sözlerine tv100.com ulaştı. 

YAYINCI KURULUŞTAN AÇIKLAMA

Pozisyonun net bir şekilde ekrana getirilmemesinin ardından yayıncı kuruluş ile iletişime geçen tv100.com spor muhabiri Mehmet Batuhan Ağır şu bilgilere ulaştı.

"Topsuz alanda olan bir pozisyon ve kontra atak. Yakın çekim olmaması kadar normal bir durum yok. Normalde top oyundayken kameralar, özellikle yakın çekim yapabilen kameralar genellikle topa odaklanır. Bazen sezmen, hissetmen gerekir pozisyonu ve futbolcuyu. Yine de o görüntü çekilebilirdi. Her futbolcunun yakın plandan sürekli çekilmesi için 22 tane yakın çekim yapan kamera lazım ki böyle bir durum dünyada yok."

"GÖRÜNTÜ VAR'A GİTTİ"

"Yayıncı kuruluş görüntüyü VAR'a göndermedi diye bir durum olamaz. Herhangi bir görüntü mevcutsa VAR odasında da mevcuttur. Hatta VAR sistemi görüntü geniş açıda olsa dahi, anlık yakınlaşırma özelliği ile yakınlaştırabilir. Bu sistem VAR odasında bulunuyor." 

ATİLLA KARAOĞLAN: "VAR'DAN UYARI GELMEDİ"

tv100.com spor muhabiri Mehmet Batuhan Ağır'ın özel haberine göre karşılaşmanın ardından maçın hakemi Atilla Karaoğlan'ın yakın çevresine, "Ani gelişen bir ataktı. Ben pozisyonu izlerken onlar orta sahada olduğu için pozisyona sırtım dönüktü. O yüzden görmedim. VAR'dan (Özgür Yankaya) da uyarı gelmedi." dediği iddia edildi.

Kaynak: Mehmet Batuhan Ağır / TV100

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2023, 12:32
YORUM EKLE