Adnan Polat: "Bazı arkadaşlar başka dünyalarda yaşıyor, Galatasaray'da futbolun içindeki herkese söylüyorum"

Galatasaray, Fenerbahçe'ye Rams Park'ta mağlup olmasının ardından şampiyonluk son haftaya kaldı.

Adnan Polat: "Bazı arkadaşlar başka dünyalarda yaşıyor, Galatasaray'da futbolun içindeki herkese söylüyorum"

Galatasaray Kulübü eski başkanı Adnan Polat, 1-0'lık Fenerbahçe mağlubiyetinin ardından açıklamalar yaptı.

Polat'ın açıklamaları şu şekilde:

"FENERBAHÇE, DAHA ÇOK HAK ETTİ"

"Fenerbahçe, 10 kişiyle galibiyeti bizden daha çok hak etti. Benim üzüldüğüm 50 binden fazla taraftarın, 30 milyon Galatasaray taraftarının beklentisi gerçekleşmedi. Onun için üzücü ama Fenerbahçe'yi tebrik ediyorum. Galibiyeti bizden daha çok hak ettiler."

"CİDDİ OLMALARI LAZIMDI"

"Milyonlarca insanın psikolojik olarak hazır olduğu bir ortamda işi ciddiye almaları lazım. Futbol laubaliliği, hafife almayı kabul etmeyen bir spor. Son dakika son saniyeye kadar matematiksel olarak şampiyonluk bitti denene kadar bitmiyor. Bizim açımızdan üzücü bir gün. Ben Galatasaray taraftarı, bu stadyuma gelen taraftarın dışında milyonlarca Galatasaraylı için üzüldüm."

"HERKESE SÖYLÜYORUM"

"Bir maç daha var, deplasmanda Konyaspor maçı var. Konyaspor küme düşmemek için mücadele edecek bir takım. Konsantre olmalarını istiyorum, futbolun içindeki herkese bunu söylüyorum."

"BİR OYUM VAR ÖZBEK'E"

Adnan Polat, başkanlık seçimi için ise şunları söyledi: 

"DURSUN BAŞKAN SON DERECE İYİ GÖTÜRDÜ"

"Son 2 senede, şu ekonomik kriz ortamında, tüm kulüpler öyle, Dursun Başkan, bu işi son derece iyi götürdü. Hem ekonomik olarak hem sportif olarak iyi götürdü. Geçen sene çok çok önemli bir şampiyonluktu. Cumhuriyetin 100. yılının şampiyonluğuydu. Tarihe geçti."

"YİNE ŞAMPİYON OLACAĞIZ"

"Fenerbahçe'ye kaybetmemize rağmen 3 puan öndeyiz. Yine şampiyon olacağız. Şüphem yok. Futbolda bunlar olabiliyor."

"DEREYİ GEÇERKEN DEĞİŞİKLİK YAPILMAZ"

"Dursun Başkan'ı destekliyorum. Dereyi geçerken değişiklik yapılmaz. Dursun Başkan'ın yanındayım. Florya ile ilgili bir sürü rakam söyleniyor. Ben inşaat işindeyim, aile şirketim 70 senedir bu işte. Bir arazinin imar durumu belli olduktan sonra onunla ilgili fizibilite 3 dakika sürer. Konuşulan rakamlara bakıyorum, bazı arkadaşlar başka dünyalarda yaşıyor. Dursun Başkan'a Florya için birebir yardım ediyorum. Bir oyum var, Dursun Başkan'a vereceğim. Çok uğraştı Florya için, ben de uğraştım." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2024, 21:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
İsmail Uzer
İsmail Uzer - 1 ay Önce

Sayın Adnan Polat başkan doğru söylüyor. Bu açıklamaların her satırı hakikaten isabetli olmuş. Selamlar saygılar başkanım. Galatasaray taraftarı sizi her zaman sevip saymış takdir etmiştir.