Ahmet Yüce: "Galatasaray'ın evladıdır, hiçbir yere gitmez, kimse sevinmesin"

Galatasaray'da başkanlık seçimi listesi öncesi çok hareketli saatler yaşanmaya başladı.

Ahmet Yüce: "Galatasaray'ın evladıdır, hiçbir yere gitmez, kimse sevinmesin"

Galatasaray eski yöneticisi ve Skoda Yüce Oto'nun Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Yüce, Galatasaray'daki seçim gündemiyle ilgili Sportcell'in sorularını cevaplandırdı.

Ahmet Yüce'nin sorulara verdiği cevaplar şu şekilde:

Süheyl Batum'un Dursun Özbek'e rakip olmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

"BAŞKANLIK İÇİN BU HAMLESİ GALATASARAYLILIĞINA YAKIŞMADI"

"Süheyl Batum çok değerli bir arkadaşımdır. Çok da önemli bir anayasa profesörüdür. Kendisinin akademik çalışmalarla ülkemize çok hizmeti olmuştur ve olacaktır. Kendi alanında çalışmalarına devam etmesini, genç hukukçular yetiştirmesini daha doğru buluyorum. Başkanlık için son dakika bu hamlesini geç buluyorum. Hiç de Galatasaraylılığına yakışan bir hamle olduğunu düşünmüyorum. Duyduğuma göre Rezan Epözdemir'in organizasyonuyla bu işe kalkışıldı. Rezan Epözdemir bu kadar yöneticilik yapmak istiyorsa Burak Elmas'ı niye yarı yolda bıraktı? Kulübümüzün 10 binin üzerinde üyesi var.  Hepsi de kültürlü, yüksek tahsilli insanlar. Hepsi Dursun Özbek ve yönetimin başarılı işlerini takip ediyor ve neyin ne olduğunu görüyor. Süheyl Batum ve arkasındakilerin hangi amaçla, hangi niyetle bu göreve talip olduklarını anlayamadım. Galatasaray'ın mali bağımsızlığına kavuşması için çok önemli projeler var. Kemerburgaz bitiyor, Florya'ya başlanıyor. İzinler de alındı. Bunlar için Dursun Özbek yönetimine bu projeleri tamamlayacak 3-4 çok yetenekli genç ve yeni isim de alındı. Şimdiden onları da projelerin tamamlanması için işin içine sokmuş. Bu işleri en iyi şekilde tamamlamak için çalışıyorlar.  Ayrıca 100'üncü yılda şampiyon olmuş takım zaten bu sene de şampiyonluğa gidiyor. Bana göre Süheyl hocanın seçime girmesi Galatasaray'ın başarılı durumun, takımın ahengini bozabilir. Herhalde onlar onlar da bu düşencededir. Öyle temenni ediyorum. Galatasaray'ın geleceğinin parlak olması için Özbek ve ekibinin devam etmesi lazım.

Ünal Aysal'ın Süheyl Batum'a destek verdiği konuşuluyor? Ne dersiniz?

"O EKİP YİYİP İÇSİNLER, KEYİFLERİNE BAKSINLAR"

"Ünal ağabey çok değerli  bir Galatasaraylı ve başkanımdır. Ünal ağabey eli açık bir insandır. İşte o ekip bir ay Les Ottomans’ta yiyip içsinler, keyiflerine baksınlar."

Erden Timur ile ilgili neler söyleyeceksiniz?

"Erden çok sevdiğim bir kardeşim. Dursun Özbek ile baba oğul gibiler. Bugünkü konuşmasını da çok beğendim. Galatasaray'a her zaman hizmeti olmuştur. Olmaya da devam edecektir. Kimse sevinmesin bir yere gidecek diye. Erden Timur hiçbir yere gitmez. O Galatasaray'ın evladıdır. Galatasaray da onun evidir." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 03 Mayıs 2024, 17:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
Malik GUMUS
Malik GUMUS - 4 hafta Önce

Suheyl Batum cok degerli bir Anayasa Hukuk Profesorudur iyi bir Galatasaray li bence Dursun Ozbek Baskanimizin karsisinda cikmaz...

Ayhan YURDAKUL
Ayhan YURDAKUL - 4 hafta Önce

İyi bir GALATASARAY taraftarı olarak Sayın AHMET YÜCE beyi DURSUN ÖZBEK BAŞKANIMIZLA beraber yönetimde yer almanızı temenni ederim.

Ebu Talha
Ebu Talha - 4 hafta Önce

Süheyl Batum'un aday olması şaka gibi..
İki eski Başkan, Ünal Aysal ve Alp Yalman'ın Başkanlık görevinden sonra, kulüpte alt görevlere talip olmaları hiç şık olmadı...Bana göre ayıp çirkin ve basitlik..
Ya EPÖZDEMİR'e ne demeli, seçildiği görevden istifa edip kaçan, somut hiç bir başarısı olmayan insan, Başarılı bir yönetimin aleyhine düşmek hiç bir iyi niyetle tarif edilemez..
Kendisini çok severdim ama şimdi çok soğudum..
Başarılı yönetim takviyelerle göreve devam etmeli..
Hedef : Şampiyonlar ligi kupası ve borçsuz bir Galatasaray olmalı..
Erden Timur mutlaka üstüne koyarak devam etmeli..❤️