Ali Naci Küçük: "Konyaspor maçı sonrası gece geç saatlere kadar uyumadı, iki isim için karar aldı"

Galatasaray'da Konyaspor yenilgisi sonrası Okan Buruk öz eleştiri yaptı, eksiklerini not etti. Buruk, galip gelinen Kasımpaşa maçında da oyun kalitesinde bir düşüş olduğuna dikkat çekerken milli arada izleyeceği yolu belirledi.

Ali Naci Küçük: "Konyaspor maçı sonrası gece geç saatlere kadar uyumadı, iki isim için karar aldı"

Süper Lig’de tam 5 ay sonra mağlubiyet alan ve 14 maçlık galibiyet serisi sona eren Galatasaray’da teknik direktör Okan Buruk, milli arada harekete geçecek.

2-1’lik Konyaspor mağlubiyeti sonrasında Buruk gece geç saatlere kadar mesai harcadı. 90 dakika sonunda düzenlediği basın toplantısında özeleştiri yapan ve ‘Hatalıyım’ diyen Okan Buruk, bu skorun gerekçelerini ve ekip olarak hatalarını sıralarken, alacağı tedbirlerin de ip uçlarını verdi.

Başarılı teknik adam bir önceki hafta Kasımpaşa maçında da galibiyet alınsa da oyun gücü olarak eksiklerinin olduğuna dikkat çekti.

ICARDİ VE TORREİRA DÜŞÜŞTE

Ayrıca milli arada futbolcular özel hayatlarına dikkat etmeleri konusunda uyarılacak. Nitekim Kasımpaşa galibiyeti sonrasında, sık sık birlikte dışarı çıkan Icardi ile Torreira, Sunset’te gece geç saatlere kadar eğlenmiş, Arjantinli golcü Magazin sayfalarına manşet olmuştu.

Icardi 2 haftadır gol atamazken performans düşüklüğü yaşamaya başladı. Özel hayatında dalgalanmalar yaşayan Torreira da, Konya’da 11’de yer almamıştı. Galatasaray Kulübü, iki yıldız oyuncusu başta olmak üzere tüm futbolcularını uyaracak.

MERTENS’İN YERi DOLMADI

Dries Mertens’in, oyun planındaki ağırlığı, yokluğunda ortaya çıktı. Mata ve Rashica boşluğu dolduramazken Mertens’in aradan sonra takıma dönecek olmasıyla beraber üretken bir performans sergileyeceği görüşü ön plana çıktı.

Kaynak: Ali Naci Küçük / Hürriyet

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2023, 12:44
YORUM EKLE