Dursun Özbek: "Real Madrid'e transfer olacak, bana söylenen rakam 300 milyon Euro"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Beşiktaş'a sitem etti.

Dursun Özbek: "Real Madrid'e transfer olacak, bana söylenen rakam 300 milyon Euro"

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, İstanbul Ticaret Odası üyeleri ile kahvaltı organizasyonunda buluştu.

Organizasyonda konuşma gerçekleştiren Başkan Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulübün gündemine dair önemli açıklamalar yaptı.

MBAPPE ÜZERİNDEN "MALİ YAPI" VURGUSU

Dursun Özbek, Avrupa'nın dev kulüpleriyle mücadele edebilmenin mali yapıyı düzeltmekten geçtiğini belirterek "Dün bir haber aldım. PSG'nin Kylian Mbappe diye bir oyuncusu var, gelecek sezon Real Madrid'e transfer olacak. Peki kaça alınıyor, satılıyor merak ediyoruz. Doğru mu yanlış mı teyit edemedim, bana söylenen rakam 300 milyon euro civarında. Sadece transfer mukavelesi yapılabilmesi için bu rakamlar telaffuz ediliyor. Biz Avrupa'da yarışıyorsak, birinci hedef mali yapıyı düzeltmek." dedi.

"TÜRKİYE'NİN EN BÜYÜK SİVİL TOPLUM KURULUŞUYUZ DİYE ÖVÜNÜYORSUNUZ"

Dursun Özbek, 6 Şubat depremleri sonrasında üç büyük kulüp olarak hayırda yarışmak için çağrı yaptığını ama Fenerbahçe Beşiktaş'tan gerekli desteği göremediğini dile getirdi.

Dursun Özbek şunları söyledi:

"Hepimizi yasa boğan bir deprem yaşadık 6 Şubat'ta. 11 ilimiz bundan etkilendi. Galatasaray olarak depremin sabahında hemen arabayla bölgeye intikal ettik. İnsani yardım olarak 100 tır sevk ettik. Depremin birinci gününden itibaren dedim ki; biz üç kulüp muazzam bir yarış içindeyiz. Biz üç kulüp hayırda yarışalım dedim. Kalıcı konut için TOKİ ile Maraş, Adıyaman ve Hatay'da 100'er konuttan toplam 300 konutluk bir anlaşma yaptık Galatasaray olarak ve bunun avansını da ödedik. Maraş'ta temel atma töreninde dedim ki 'Ey Fenerbahçeliler, ey Beşiktaşlar... 100 tane de gelin siz de yapın, hatta siz 150 tane yapın bizi geçin. Yeşil sahada geçemiyorsunuz burada geçin' dedim. Türkiye'nin en büyük sivil toplum kuruluşuyuz diye övünüyorsunuz. Eee nerdesiniz orda? Bu tip sosyal destek istenen yerlerde de bu kulüplerin hazır olması lazım." ifadelerini kullandı.

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2024, 12:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
Abdullah yılmaz
Abdullah yılmaz - 2 hafta Önce

Dursun haklı. bunlar sözde sivil toplum kuruluşları. Lafa geldi mi bolbkeseden icraata geldi mi fısssssss

Serdar Galatasaraylı
Serdar Galatasaraylı - 2 hafta Önce

Türkiye'de Galatasaray dan ötesi yalan!
İyiki Galatasaray lıyım.

Maraşlı
Maraşlı - 2 hafta Önce

Beşiktaş'ı bilmiyorum fakat Fenerbahçe konteyner kent yaptı aynı zamanda Fenerbahçe konut yapma sözü de verdi Fenerbahçe konteynırında kalan insanlara her türlü yardım yapılıyor ocağı arızalansa hemen Beko tarafından sıfırı veriliyor bazı konuları özellikle hayır işini vizyona taşımıyorlar ve bilinen şu Kahramanmaraş'ta konuşulan sayın Ali Koç konut yapma sözü verdi ve yapacak sizin gibi çıkıp bunu başa kalkar gibi yapmanın anlamı yok insanları kutuplaştırmayı yapmayın birilerinin dışında hayır da yapılıyor şu an

Ziyaretçi
Ziyaretçi - 2 hafta Önce

Maraşlı Koç'un işi milleti birleştirmek değil milleti bölmek futbol üzerinden hükumete yükleniyor sebaist'ten ne beklersin zaten