Dursun Özbek: "Yakında göreceksiniz, Galatasaray en büyük anlaşmayı yapacak"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek'ten Fenerbahçe'ye yıldız göndermesi geldi.

Dursun Özbek: "Yakında göreceksiniz, Galatasaray en büyük anlaşmayı yapacak"

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, sarı kırmızılı kulübün gündemiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Özbek'in açıklamaları şu şekilde:

"SPONSORLUKLAR ÇOK ÖNEMLİ"

"Transferde kur değişimleri bizi ciddi şekilde etkiliyor. Bundan dolayı sponsorluk çalışmaları çok önemli. Bu sene bunun farkındayız ve sponsorluk görüşmelerine çok önem veriyoruz. Bunun devamı gelecek. Çok sayıda sponsorla daha imza atacağız."

"YAKINDA GÖRECEKSİNİZ, GALATASARAY EN BÜYÜK ANLAŞMAYI YAPACAK"

"40-50 Milyon dolar sponsorluk geliri sağlamak istiyoruz. Bugüne kadar bunun %50'sini geçtik. Çok önemli projelerimiz var. Galatasaray, Türkiye'deki en büyük sponsorluk anlaşmasını yapacak. Yakında göreceksiniz. Açıklamaya korkuyoruz. Her transferimiz taklit edildiği gibi, her projemiz de taklit ediliyor. Sataşmalar oluyor."

"20 SENE SONRA AKILLARINA GELİYOR"

"1959 öncesi şampiyonluklar için kurulun komisyon hakkında söyleyecek bir şey yok. İflas etmiş tüccar örneği ile cevap verdi. İflas eden tüccar, eski defterleri karıştırır ve eski alacağı var mı diye bakar... Son derece benzeşiyor. Olay çok net ve tartışmaya kapalı. 1959'dan itibaren deplasmanlı Türkiye Şampiyonası başlamış. 2001-2002'de '5 şampiyonluğa 1 yıldız' kararını TFF almış. Kurumlarda süreklilik esastır. Bu kararı Galatasaray değil, TFF aldı. Beşiktaş'ın iki sezonla ilgili başvurusu olmuş, iki şampiyonluk hakkı verilmiş. Kararlar verilmiş. 20 sene sonra bazı arkadaşların aklına bu geliyor! 20 senedir neredeydiniz? Kimse bu kararı değiştirme işien girmesin. TFF'nin kararı hukuksuz ve kendini inkar eden bir karar. Konuyla ilgili Tahkim'e gideceğiz. Bazı arkadaşlar futbolu saha dışına çıkarmakta son derece mahirler. M.Ö kaç şampiyonluk vardı? Türk futboluna 5 kuruşluk fayda getirmeyecek konuyu, gündeme koyduk. 3-5 sene de bunu tartışırız. Finansal krizi, Türk futbolundaki başarısızlıkları konuşan yok. Nedir? M.Ö şampiyonluklarım nerede?"

"YILDIZ HAREKETİ GÜNDEM DEĞİŞTİRMEK İÇİN"

"Zordaysanız, bazen gündemi değiştirmek için harekete geçersiniz. Fenerbahçe'nin yıldız hareketi, bence buna yönelik. Zorda olanlar bunu deneyebilir. TFF'nin buna alet olmasını kınıyorum. Alınan kararlar varken, futbolu kaosa sokmanın, suni tartışma ortamı yaratılmasının Türk futboluna 5 kuruş fayda getirmeyeceğine kanaatim tamdır."

"SÜPER KUPA TARİHİ BELLİDİR"

"TFF'nin neyi, nasıl düşündüğü konusunda fikir beyan etmek çok zor. 20 sene önce verilen kararı da değiştirmeye çalışıyorlar. Süper Kupa tarihi bellidir. Herhalde kafalarında bir şey vardır, bir bildikleri vardı. Bu nedenle sene sonuna ertelemişlerdir. Kendi kararları. Bu soruyu TFF'ye sorun."

"BUNU BİR KENARA YAZIN"

"Fikstür çekimi için ne diyeceksiniz? Yine Fenerbahçe ile son haftalarda içerde oynayacaksınız." sorusu üzerine Dursun Özbek; "Tarih tekerrürden ibarettir. Bunu bir yere yazın." ifadelerini kullandı.

Kaynak: habersarikirmizi.com

Güncelleme Tarihi: 21 Temmuz 2023, 19:09
YORUM EKLE