Erman Toroğlu: "Galatasaray'da tuhaflıklar var, Fenerbahçe ilk gün..."

Galatasaray, Süper Lig'in ilk yarısını 1-1'lik Sivasspor beraberliğiyle tamamladı.

Erman Toroğlu: "Galatasaray'da tuhaflıklar var, Fenerbahçe ilk gün..."

Futbol yorumcusu Erman Toroğlu, Sivasspor - Galatasaray maçını değerlendirdi.

Toroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

"ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN BİR TAKIM HAVASI YOK"

"Galatasaray çok eksik. Bir de deplasmanda oynuyor. Seyirci gücü yok. Ne de olsa hava da sert. İlk yarıda iki topları direkten dönüyor. Kötü oynamıyorlar ama şampiyonluğa oynayan bir takım havası yok. Diyecekler ki, 'çok eksik var.' Kabulüm ama daha farklı mücadele etmeleri gerekiyordu. 1-0'dan sonra ikiyi bulamazsan sıkıntıdır. Öyle de olsa. Hatta Sivas biraz akıllı topu oyuna soksa 2-1'i bulurdu. 

"BİR FUTBOLCU ANKARA OYUN HAVASI OYNAMAZ"

"Kerem Demirbay çok güzel bir gol attı, çok kötü bir penalt ı yaptı. Ceza alanı içinde büyük takımda oynayan bir futbolcu Ankara oyun havası oynamaz. Oynarsan adamı yalelli yaparlar.

"GÜNHALARI BOYNUNA"

Süre ilerledikçe Galatasaray'da panik başladı. Nitekim golü de yediler. Penaltı, net penaltı… Ama bir başka pozisyon daha var. Sivaslı oyuncu kendi ceza sahası içinde sırt üstü yere düşüyor. Düşerken topun nerede olduğunu görmüyor. Hissediyor mu bilemem, yere düştükten sonra kollar açık top koluna geliyor. Son anda topu görüp oynuyor mu oynamıyor mu? Günahı boynuna. Öyle bir pozisyon ki hakem çok yakın, bunu en iyi çözecek adam o. Biz kamerayla ne kadar uğraşsak, yerdeki futbolcunun vücut dili ve ne yaptığını en iyi o hisseder. Bu pozisyona net penaltı ya da penaltı değil deme şansımız yok. Bir tek şey deriz, hakemin de futbolcunun da günahları boynuna. 

"GALATASARAY'DA TUHAF SAKATLIKLAR VAR"

Yalnız Galatasaray'da tuhaf sakatlıklar var. Sen Şampiyonlar Ligi'nde üst tura kalacağım diyorsun, sezon başından beri sol bekin yok. Hayatta arkanı sağlam tutmazsan başarılı olma şansın yok. Defansın iyi olursa yolunda yürürsün. Hâlâ sol bek arıyorlar. Fenerbahçe'ye bakıyorsun adamlar transferin ilk gününde havalimanına stoper indiriyorlar, çünkü mecburlar.

"NET PENALTI"

43. dakikada öyle bir pozisyon var ki Sivassporlu Kamara, Halil Dervişoğlu'nun arkadan bileğine vuruyor. Net penaltı. Hakem görmeyebilir, VAR'ın çağırması gerekir. Bir gün evvel F.Bahçe'nin kazandığı penaltının yerde olanı. Bu pozisyon havadaki ayağa darbe geliyordu burada da yerdeki ayağa...

Kaynak: Erman Toroğlu / Sabah

HABER SARI KIRMIZI uygulamamızı telefonunuza ücretsiz indirin, transfer haberlerini anında öğrenin. İndirmek için tıklayın.

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2024, 01:01
YORUM EKLE