Erman Toroğlu: "Okan Buruk onu neden oyundan aldı, anlayamadım, tepki gösteren tek adam"

Galatasaray, Süper Lig'in 26. haftasında deplasmanda Konyaspor'a 2-1 mağlup oldu.

Erman Toroğlu: "Okan Buruk onu neden oyundan aldı, anlayamadım, tepki gösteren tek adam"

Sabah Gazetesi spor yazarı Erman Toroğlu, Konyaspor - Galatasaray maçını değerlendirdi.

Toroğlu'nun açıklamaları şu şekilde:

İlk devre Konyaspor'a göre Galatasaray daha derli toplu, daha da etkili. Konyaspor ise bu bölümde Galatasaray'a karşı tepki gösteremiyor. Sarı-kırmızılılar bu devreyi 1-0 önde bitiriyor ama daha önceki maçlardaki Galatasaray var mı sahada? Yok.

"FAZLA HAVAYA GİRMİŞLER"

İkinci yarı, bu sefer sahaya hakim olan taraf Konyaspor. Çok tehlikeli akınlar yapıyorlar fakat son pasları iyi kullanamıyorlar. Galatasaray ikinci yarıda bir türlü orta sahayı ele geçiremiyor ve çok etkili Konyaspor ataklarına karşı koymakta zorlanıyorlar. İlk yarıyı tamam Galatasaray önde kapattı ama verilen pozisyonlara göre ikinci yarı Konyaspor çok daha etkiliydi ve iki gol buldu. Galatasaraylı oyuncular fazla havaya girmişler. Yani "Biz ismimizle bile oynarız, yeter" havasındaydılar. Ama maalesef futbol öyle bir oyun değil!

"EN ETKİLİ BARIŞ ALPER YILMAZ'DI"

Mesela Icardi dün gece ismi de yoktu, ruhu da yoktu... Galatasaray'ı oynadığı sürece eksik oynattı. Sarı kırmızılıların en etkili oyuncusu Barış Alper'di. Konyaspor'a tepki gösteren tek adam oydu sahada. Okan Buruk onu neden oyundan aldı, anlayamadım.

Hakeme çok fazla iş düşmedi. Hakemin yaptığı en büyük hata ise topun önünde kalıp, futbolculara ve oyuna müdahale etmesiydi. Maalesef çok Türk hakemi bu hatayı yapıyor.

Bu maç, seri bitirme açısından enteresandı. Galatasaray'ın galibiyet serisini bitirdi, Konyaspor'un da mağlubiyet serisini!

İlk yarıda Galatasaray, Konyaspor'a göre bir tık öndeydi. İkinci yarıda Konyaspor ise Galatasaray göre 3 tık önde oynadı. Bu da tabelaya yansıdı.

Kaynak: Sabah

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2023, 13:26
YORUM EKLE